Strona główna 0_Slider Noworoczny Koncert Wiedeński II już 16 stycznia w Filharmonii Sudeckiej

Noworoczny Koncert Wiedeński II już 16 stycznia w Filharmonii Sudeckiej [KONKURS]

0

Noworoczny Koncert Wiedeński II to klasyka wiedeńska w nowoczesnym wydaniu. W znakomitej obsadzie widowiska wystąpią gwiazdy baletu, doskonała kameralna orkiestra i wspaniali soliści operowi. Wydarzenie wyróżniają również zapierające dech w piersi bajkowe kostiumy, które przeniosą widzów w każdym wieku – także najmłodszych – do magicznego, wiedeńskiego świata Króla Walca – Johanna Straussa. Nie zabraknie także muzycznych żartów, niespodzianek i skeczów. Nowy program koncertu zobaczymy już za tydzień, w niedzielę, 16 stycznia w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu. Dla naszych czytelników mamy kilka podwójnych zaproszeń do wygrania na ten wyjątkowy koncert!

Zapraszamy Państwa na kolejną, nową odsłonę bestselleru na polskim rynku muzycznym – Koncertu Wiedeńskiego. Podczas drugiej edycji gali usłyszą Państwo obdarzonych wspaniałymi głosami fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni kameraliści występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i na świecie, a także gwiazdy polskiego i międzynarodowego baletu – zapowiadają organizatorzy.

Pierwsze tego typu wydarzenie, które w tak dużym stopniu przyczyniło się do rozpowszechnienia na szeroką skalę muzyki Johanna Straussa w Polsce. Sukces koncertu sprawił, że jest to obecnie niedościgniony wzór dla coraz to nowych zespołów inspirujących się tym wydarzeniem, o czym świadczą pojawiające się regularnie projekty o podobnej tematyce. Niekwestionowany, najbardziej rozpoznawalny Kameralny Zespół Straussowski wykonujący wyłącznie muzykę Króla Walca – Johanna Straussa nieprzerwanie od niemal dekady! – informują.

Na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści międzynarodowej estrady, artyści występujący w największych polskich i światowych salach koncertowych. Wzruszają i bawią publikę od wielu lat, za każdym razem przyjmowani owacjami na stojąco! Tradycją stały się już coroczne Koncerty Wiedeńskie w wykonaniu tej niezwykłej grupy wspaniałych artystów. To połączenie klasycznej wiedeńskiej formy i kunsztu z młodością, wdziękiem, werwą i niespotykaną muzykalnością artystów wykonujących to jedyne w swoim rodzaju widowisko.

Sala koncertowa radia Wrocław. 04.09.2021.
www.forecki.pl, www.jazzpoprock.pl

Zabrzmią największe, ponadczasowe i wiecznie bliskie sercom melomanów przeboje króla walca – Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański”, „Wesoła wdówka”, „Księżniczka czardasza” oraz „Kraina uśmiechu”. Publiczność usłyszy m.in.: Walc „Nad pięknym modrym Dunajem”, Arię Barinkaya „Wielka sława to żart”, Duet wszech czasów „Usta milczą dusza śpiewa”, polkę „Tritsch- Tratsch” oraz słynny „Marsz Radeckiego”.

W klimat magicznych bali wiedeńskich wprawią widzów olśniewające kreacje artystów, przepiękne suknie balowe solistek oraz Straussowskiej Orkiestry Kameralnej wykonującej to niezwykłe widowisko. Koncert programowo nawiązywać będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu.

Przeniesiemy Państwa do bajkowego świata. Tutaj każdy może bujać się w rytm muzyki oraz śpiewać wraz z solistami najpiękniejsze melodie jak choćby „Wielka sława to żart”, czy „Usta milczą dusza śpiewa” Koncert Wiedeński to przede wszystkim doskonała zabawa. Chcemy śpiewać i bawić się na scenie razem z Państwem! U nas nie zabraknie muzycznych żartów, niespodzianek i skeczów. Udowodnimy tym samym, że muzyka nie zna granic. Jako pierwsi w Polsce na tak szeroką skalę promujemy wiedeńską muzykę operetkową, a także największe przeboje mistrza Johanna Straussa. Mamy za sobą tysiące zagranych koncertów, a nasze niepowtarzalne wydarzenia obejrzały już setki tysięcy widzów. Tego nie można przegapić! – dodają.

Noworoczny Koncert Wiedeński II już 16 stycznia 2022 roku w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu. Wydarzenie muzycznie odbędzie się dwukrotnie tego dnia o godz. 17.00 i 20.00.

BILETY 100 zł: Kasa Filharmonii (ul. Słowackiego 4), tel. 501 674 397,
GRUPY (powyżej 10 os.): tel. 515 985 232,
ONLINE: http://kbq.pl/62515

WWW.TOMCZYKART.PL

Wygraj zaproszenie na Noworoczny Koncert Wiedeński II w Wałbrzychu!
Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenia na Noworoczny Koncert Wiedeński II (nowy program) w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu. By wziąć udział w konkursie wystarczy przesłać do nas e-maila zatytułowanego „KONCERT WIEDEŃSKI II” na adres [email protected] do 13 stycznia do godz. 10.00. W wiadomości należy napisać – Dlaczego chciałbyś/chciałabyś wybrać się koncert wiedeński w Wałbrzychu? (wyjaśnij w kilku zdaniach). E-mail powinien zawierać również imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu osoby pełnoletniej (do wiadomości redakcji) oraz zgodę na opublikowanie danych w przypadku wygranej. Najciekawsze odpowiedzi nagrodzi jury konkursowe. Szczegółowy regulamin konkursów organizowanych na portalu Świdnica24 znajdziesz TUTAJ. Nadesłanie zgłoszenia konkursowego jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Powodzenia!

/oprac. AN/
/Materiały – Tomczyk Art/

Poprzedni artykułZakończył się I etap prac przy budynku I Liceum Ogólnokształcącego [FOTO]
Następny artykułNa COVID-19 w kraju zmarło już ponad 100 tys. osób. Najnowsze dane resortu zdrowia