Strona główna Wydarzenia Świdnica Młodzież z „Mechanika” wspiera Maję

Młodzież z „Mechanika” wspiera Maję

0

Mimo pandemii akcja „Wkręć się w pomaganie Mai”  trwa  w Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy cały czas. Uczniom „Mechanika” udało się ponownie zebrać kilkanaście worków nakrętek  – ok. 80 kilogramów i zostały one przekazane na rzecz  Mai Tyczyno.

Zbiórka nakrętek plastikowych jest prosta i nie wymaga od osób biorących w niej udział dużego zaangażowania. Wystarczy przynieść zebrane przez siebie nakrętki. W ZSM  są one zbierane  przede wszystkim w bibliotece szkolnej, ale również w internacie i salach lekcyjnych. Jedna nakrętka to oczywiście niewiele, ale w skali setek kilogramów czy ton – to już bardzo dużo! Koordynatorem akcji jest pani Anna Foryś-Musik – podkreśla Małgorzta Bogusławska-Kurzawa z Zespołu Szkół Mechanicznych.

Sprzedaż nakrętek oraz inne akcje pomocowe umożliwiają prowadzenie stałej rehabilitacji. Maja to niepełnosprawna świdniczanka, która urodziła się w 2006 roku z dużą wadą genetyczną i wieloma chorobami oraz wadami współistniejącymi. Jej mama, Małgorzata, tuż po urodzeniu walczyła o każdy oddech Mai, a w kolejnych latach – o każdy rok jej życia, o świadomy uśmiech, o pierwszy samodzielny krok… Niestety, to bardzo kosztowna walka, na którą bez wsparcia innych rodziny Mai nigdy nie byłoby stać.

/opr. red./

Poprzedni artykułCzy mikrocement można stosować na schodach?
Następny artykułDlaczego warto wymieniać części do telefonów?