Strona główna 0_Slider Miedziany Mikołaj obdaruje podopiecznych świdnickiego domu dziecka. Kibice zorganizowali zbiórkę

Miedziany Mikołaj obdaruje podopiecznych świdnickiego domu dziecka. Kibice zorganizowali zbiórkę [FOTO]

0

Ponad 200 świątecznych paczek dla podopiecznych z domów dziecka w Świdnicy, ośrodka w Szklarach Górnych i Fundacji Brata Alberta w Lubinie przygotowano w ramach akcji „Miedziany Mikołaj” organizowanej przez kibiców ze Stowarzyszenia Sympatyków Zagłębia Lubin „Zagłębie Fanatyków”, których w tej inicjatywie wspiera piłkarskie Zagłębie Lubin.

W ramach akcji „Miedziany Mikołaj” zbierane są słodycze, zabawki i przybory szkolne dla podopiecznych domów dziecka działających na terenie Dolnego Śląska. Najnowszą świąteczną zbiórkę prowadzoną przez sympatyków Zagłębia Lubin zakończono 24 grudnia ubiegłego roku. 5 stycznia w siedzibie klubu piłkarskiego paczki pakowali kibice oraz ich dzieci. W sumie udało się przygotować ponad 200 pakunków, które trafią do maluchów z trzech placówek.

Byliśmy już w Szklarach Górnych w ośrodku i wraz z Niedźwiadki Biegają zawieźliśmy 99 paczek. Dziś przygotowaliśmy 57 do jednego z domów dziecka w Świdnicy i udamy się również do Fundacji Brata Alberta w Lubinie. Tam trafi ich 56 – wyliczał w środowy wieczór Paweł Kijowski ze Stowarzyszenia Sympatyków Zagłębia Lubin „Zagłębie Fanatyków” w rozmowie z portalem LubinExtra!

/mn/

fot. Stowarzyszenie Sympatyków Zagłębia Lubin „Zagłębie Fanatyków”

Poprzedni artykułSNH Drones — profesjonalne szkolenia dla pilotów dronów
Następny artykułNajnowsze dane resortu zdrowia o zakażeniach w kraju, województwie i powiecie świdnickim