Strona główna Artykuł sponsorowany SNH Drones — profesjonalne szkolenia dla pilotów dronów

SNH Drones — profesjonalne szkolenia dla pilotów dronów

0
Drony to coraz powszechniej stosowane urządzenia, które mogą zastąpić człowieka w wielu sytuacjach. Choć BSP kojarzą się głównie z filmowaniem i fotografowaniem, to dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym coraz powszechniej są użytkowane w różnych gałęziach przemysłu, transporcie oraz ratownictwie. Jeśli chcesz oferować specjalistyczne usługi z wykorzystaniem dronów, zainwestuj w profesjonalne szkolenie dla pilotów dronów oferowane przez SNH Drones.

Profesjonalne szkolenia dla pilotów dronów od SNH Drones
SNH Drones posiada uprawnienia wydane przez ULC do prowadzenia szkoleń z kategorii szczególnej, które pozwalają na wykonywanie operacji VLOS oraz BVLOS. Ukończenie szkolenia i pomyślne zdanie egzaminu umożliwia otrzymanie certyfikatu nabycia kompetencji pilota drona. Certyfikat ten jest niezbędny dla osób, które chcą profesjonalnie korzystać z BSP oraz firm, które świadczą usługi z zastosowaniem dronów.

W myśl przepisów wprowadzonych z końcem 2020 roku w celu przeprowadzania operacji BSP, przekraczających zakres kategorii otwartej niezbędny jest jeden z czterech certyfikatów. Licencja UAVO pozwala samodzielnie oceniać bezpieczną odległość od osób postronnych, latać w terenie zabudowanym, monitorować teren za pomocą dronów, czy przeprowadzać loty pomiarowe   Szkolenia dla pilotów dronów z kategorii szczególnej zostały podzielone zależnie od rodzaju wykonywanych lotów oraz wagi dronów:

 • NSTS-01 – loty VLOS dronami do 4 kg;
 • NSTS-02 – loty VLOS dronami do 25 kg;
 • NSTS-05 – operacje BVLOS wielowirnikowcami o masie do 4 kg;
 • NSTS-06 – upoważnia do lotów BVLOS dronami o masie do 25 kg.

Szkolenia dla pilotów dronów na loty VLOS
Osoby, które są na początku swojej drogi zawodowej związanej z BSP, lub nie planują wykonywać dalekich operacji dronami, powinny wybrać szkolenia NSTS-01 lub NSTS-02, oferowane przez SNH Drones. Ich ukończenie oraz pomyślne zdanie egzaminu uprawnia do wykonywania lotów w obrębie wzroku pilota, wychodzących poza zakres kategorii otwartej. Zyskujesz więc możliwość przeprowadzania operacji w pobliżu osób postronnych i w terenie zabudowanym. Ta kategoria szkoleń dedykowana jest szczególnie osobom zajmującym się fotografowaniem, między innymi fotografom ślubnym oraz twórcom wideo. Zastosowanie dronów w branży foto i wideo otwiera wiele możliwości uzyskania ciekawych i niecodziennych ujęć.

Co obejmuje szkolenie NSTS-01 i NSTS-02
Szkolenia z kategorii szczególnej prowadzone przez SNH Drones są podzielone na część teoretyczną oraz praktyczną, obejmujące takie zagadnienia jak:

 • meteorologia
 • przepisy lotnicze,
 • procedury operacyjne,
 • kwestie techniczne i operacyjne
 • procedury w trakcie lotu,
 • czynności wymagane przed startem i po ukończeniu lotu.

Więcej szczegółów na temat szkoleń z kategorii szczególnej można znaleźć na stronie https://snhdrones.pl/szkolenia/.

Szkolenia z kategorii szczególnej na loty BVLOS z SNH Drones
Dla firm, które chcą oferować profesjonalne usługi z zastosowaniem dronów do celów przemysłowych, rolniczych, czy ratunkowych niezbędne będą certyfikaty z kategorii szczególnej BVLOS. Certyfikaty UAVO BVLOS uprawniają do wykonywania lotów dronami o masie do 4 kg (NSTS-05) oraz do 25 kg (NSTS-06) w zasięgu oraz poza zasięgiem wzroku pilota. Dzięki temu pilot drona może nie tylko przeprowadzać operacje w terenie zabudowanym oraz samodzielnie oceniać bezpieczną odległość od osób postronnych, lecz także wykonywać dalsze loty w celu przeprowadzenia inspekcji technicznych, pomiarów fotogrametrycznych, czy też akcji ratunkowych lub poszukiwawczych.

Zakres szkoleń NSTS-05 i NSTS-06
Szkolenia UAVO BVLOS prowadzone przez SNH Drones obejmują dwa dni zajęć teoretycznych, które są przeprowadzane online oraz część praktyczną. W tym czasie zostaną przedstawione niezbędne do wykonywania lotów zagadnienia obejmujące wspomnianą już wcześniej meteorologię, przepisy i procedury lotnicze, oraz kwestie techniczne i operacyjne ograniczające ryzyko w powietrzu, oraz na ziemi.

Część praktyczna szkolenia z kategorii szczególnej BVLOS to wiele godzin zajęć, podczas których zostaną omówione i przećwiczone:

 • Czynności niezbędne przed rozpoczęciem lotu oraz po jego zakończeniu;
 • Procedury potrzebne podczas lotu;
 • Procedury niezbędne w sytuacjach zagrożenia lub awarii.

Mają one na celu nie tylko szczegółowe zapoznanie kursantów z obsługą dronów, lecz także zwiększenie bezpieczeństwa ich użytkowania.

Dotacje dla firm na szkolenia NSTS dla pracowników
Nasza firma SNH Drones pomaga w pozyskaniu dotacji https://snhdrones.pl/dotacje/ na szkolenia pilotów dronów z kategorii szczególnej. Jest to doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób indywidualnych, jak i firm, które chcą kształcić swoją kadrę, by móc świadczyć profesjonalne usługi.

Do wyboru masz dwa źródła finansowania: Środki z Europejskiego Funduszu Społecznego, którymi dysponuje Baza Usług Rozwojowych i Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS).

Środki EFS (BUR)
Baza Usług Rozwojowych dysponuje środkami z Europejskiego Funduszu Europejskiego, by wspierać rozwój i zachęcać do zdobywania nowych umiejętności osoby na samozatrudnieniu, prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą oraz mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa.  W szkoleniach finansowanych ze środków EFS mogą brać udział zarówno pracownicy, jak i właściciele firm.

Wysokość wsparcia finansowego na planowane działania szkoleniowe jest zależna od wielkości firmy:

 • Mikroprzedsiębiorstwa – 80% dofinansowania.
 • Małe przedsiębiorstwa – 70% dofinansowania.
 • Średnie przedsiębiorstwa – 50% dofinansowania.

Maksymalne kwoty przyznawanych dofinansowań z EFS mogą się różnić zależnie od regionu kraju, jednak ich wysokość wynosi około:

 • 5000 zł – na jednego pracownika;
 • 100000 zł – dla jednej firmy;
 • 5000 zł – za pojedynczą usługę.

Środki z Krajowego Funduszu Szkoleniowego
Krajowy Fundusz Szkoleniowy stanowi część Funduszu Pracy, z którego środki są przeznaczone na wspieranie kształcenia ustawicznego pracowników oraz pracodawców. Dedykowane są firmom zatrudniających pracowników na etacie.

Wysokość dofinansowania jest zależna od wielkości firmy:

 • Mikro przedsiębiorstwa mogą liczyć nawet na 100% dofinansowania, jeśli kwota nie przekracza 300% przeciętnego wynagrodzenia.
 • Małe oraz średnie przedsiębiorstwa mogą liczyć na dofinansowanie wynoszące 80% kosztów, które również nie mogą przekroczyć 300% przeciętnego wynagrodzenia.

Niezwykle istotny jest fakt, że wsparcie z KFS ma formę „de minimis”, czyli bezzwrotnej pożyczki przyznawanej przez Powiatowy Urząd Pracy.

SNH Drones nie tylko przeprowadzi profesjonalne szkolenia UAVO z kategorii szczególnej, lecz także będzie wspierać Twoja firmę w pozyskaniu dotacji na szkolenia.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA3D]
Następny artykułMiedziany Mikołaj obdaruje podopiecznych świdnickiego domu dziecka. Kibice zorganizowali zbiórkę [FOTO]