Strona główna 0_Slider Lot helikopterem, platynowa płyta Sobla, jazda rajdówkami. Świdnica szykuje się do 30....

Lot helikopterem, platynowa płyta Sobla, jazda rajdówkami. Świdnica szykuje się do 30. Finału WOŚP

0

30 stycznia Wielka Orkiestra świątecznej Pomocy zagra po raz 30. na wielkim finale. Połączone siły Świdnicy i Marcinowic to blisko 180 wolontariuszy, wielka licytacja i Moto Orkiestra. Na wszystkich, którzy wezmą udział w największej w Polsce akcji charytatywnej czekać będą zaproszenia do przelotu helikopterem, platynowa płyta Sobla i moc innych atrakcji.

– Cały czas gromadzimy gadżety na licytację. Mamy już m.in. trzy „talony” na półgodzinny lot helikopterem, vouchery do salonów piękności, deklarację złożył oczywiście Electrolux, który przekaże sprzęt AGD – wylicza szef sztabu Mariusz Kozłowski. Do wylicytowania będą także przedmioty, przekazane przez portal Swidnica24.pl: kalendarz ostatniej, jubileuszowej edycji Dni Gór z podpisami himalaistów, dwa kalendarze Swidnica24.pl i cztery kubeczki z talerzykiem, wyprodukowane przez jaworzyńską Karolinę. Gadżety cały czas można przekazywać do Świdnickiego Ośrodka Kultury lub Hufca ZHP w Świdnicy, a co już zostało ofiarowane, można śledzić na WOŚP Świdnica.

Formuła licytacji zostanie ustalona w oparciu o najbardziej aktualne wytyczne sanitarne. Ostateczne decyzje zapadną tuż przed finałem – dodaje Mariusz Kozłowski. A zbiórka trwa już od kilku tygodni dzięki stacjonarnym skarbonom, które trafiły do kilkunastu sklepów i firm w Świdnicy.

Na 30 stycznia szykuje się Świdnicka Moto Orkiestra, która zagra już po raz siódmy. Pojazdy rajdowe będzie można oglądać u zbiegu ulic Pileckiego i Kosynierów w Świdnicy, a przygotowania można śledzić na fb.

W tym roku środki zbierane będą na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

/red./

Poprzedni artykułBiskup w areszcie z wizytą u osadzonych
Następny artykułCo zrobić z choinką po świętach?