Strona główna Wydarzenia Świdnica Co zrobić z choinką po świętach?

Co zrobić z choinką po świętach?

0

Okres świąteczny dobiegł końca, co więc zrobić z choinką? Drzewka naturalne to odpady biodegradowalne, które zostaną odebrane od mieszkańców Świdnicy przez spółkę ENERIS Surowce oraz świdnicki Zakład Oczyszczania Miasta.

W okresie poświątecznym, od 4 stycznia do 22 lutego 2022 roku odbędzie się w każdy wtorek zbiórka naturalnych choinek na terenie całego miasta! Dodatkowo w sektorze nr II na zabudowie wielorodzinnej będzie świadczony dodatkowy odbiór w czwartki. W przypadku zabudowy jednorodzinnej, drzewka należy wystawić przed nieruchomość w dzień odbioru do godziny 6.00, natomiast w zabudowie wielorodzinnej oraz niezamieszkałej drzewka należy wystawić przy pojemnikach na odpady komunalne lub altanach śmietnikowych – informują świdniccy urzędnicy.

Należy pamiętać, aby uprzednio zdjąć z choinki świąteczne ozdoby. Choinki powinny być wystawione bez stojaków i doniczek. Przez cały czas, zarówno choinki, jak i inne odpady zielone, można nieodpłatnie w dogodnym terminie dostarczyć do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych mieszczącego się przy ul. Metalowców 4 w Świdnicy – dodają.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułLot helikopterem, platynowa płyta Sobla, jazda rajdówkami. Świdnica szykuje się do 30. Finału WOŚP
Następny artykułTina i Diuna. Piękne kotki szukają domu na stałe