Strona główna 0_Slider Gwiazdy filmu i sportu z wielkim sercem. W Strzegomiu szykują się wyjątkowe...

Gwiazdy filmu i sportu z wielkim sercem. W Strzegomiu szykują się wyjątkowe wydarzenia!

0

Znakomita aktorka Emilia Krakowska i znany z wielu seriali Mirosław Oczkoś na scenie, a na bieżni zdobywca Korony Maratonów Ziemi profesor Jan Chmura, mistrz świata w judo Rafał Kubacki, mistrzowie olimpijscy Tomasz Motyka i Renata Mauer-Różańska. 4 i 5 lutego w Strzegomiu szykują się wielkie emocje. Specjalny spektakl i 24-godzinny bieg zostały dedykowane dzieciom i dorosłym, zmagającym się z poważnymi chorobami.

Spektakl „Amelka i 9 wyzwań” oraz 24-godzinny bieg na strzegomskim stadionie były przygotowywane na finał zbiórki datków na zakup najdroższego leku świata dla Amelki Gmyrek, 2,5 letniej strzegomianki cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni. Gigantyczną kwotę 9 milionów złotych udało się zebrać wcześniej, bo już   17 stycznia. Dziecko otrzyma ratującą życie terapię genową na początku lutego w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie. Rodzice postanowili, że pieniędzmi, które zostaną zebrane podczas spektaklu i biegu podzielą się z innymi osobami, dla których prowadzone są zbiórki na leczenie i rehabilitację.

Listę beneficjentów podał wiceburmistrz Tomasz Marczak. Datki zostaną przeznaczone dla Amelki Gmyrek (rehabilitacja, wizyty specjalistów, specjalistyczny sprzęt), Marcelinki Andreasik (nierefundowana terapia nowotworu mózgu), Edyty Woźniak (specjalistyczna nierefundowana operacja), Igora Turonia (rehabilitacja, specjalistyczny sprzęt medyczny), Mai Zadrożnej (wcześniactwo, encefalopatia, padaczka lekooporna – zespół Westa, opóźnienie psycho-ruchowe).

Charytatywny spektakl zostanie wystawiony 5 lutego na deskach Strzegomskiego Centrum Kultury, a wystąpią samorządowcy, młodzież, dzieci, zaproszeni goście i aktorzy. Spektakl będzie można obejrzeć również na strzegomskim rynku podczas bezpośredniej transmisji bądź on-line na kanale Youtube (profil gminy Strzegom). Strzegomscy restauratorzy zapewnią gorący catering.

W przedstawieniu wystąpi m.in. znana i lubiana aktorka, nagrodzona tytułem „Zasłużony dla Ziemi Strzegomskiej” – Emilia Krakowska. Do charytatywnego spektaklu dołączył również Mirosław Oczkoś – aktor, reżyser filmowy i telewizyjny, specjalista PR w zakresie pracy z głosem, autoprezentacji i mowy ciała, popularny komentator telewizyjny oraz autor wielu książek.

Nie zabraknie też wielu innych atrakcji. W tym samym czasie na strzegomskim stadionie prof. Jan Chmura, wraz z przyjaciółmi, będzie uczestniczył w 24-godzinnym biegu, a Ośrodek Sportu i Rekreacji zapewni moc dodatkowych atrakcji.

PROGRAM – STRZEGOMSKI RYNEK:

15:30 – Startujemy!
16:00 – Finał 24-godzinnego biegu prof. Jana Chmury
16:30 – Występy kół artystycznych oraz dzieci
17:30 – Projekcja wspomnień najpiękniejszych wydarzeń zbiórki
17:40 – Przemowa burmistrza Strzegomia – Zbigniewa Suchyty, autora scenariusza – Tomasza Marczaka oraz Patrycji i Przemka – rodziców Amelki; historia powstania bajeczki
18:00 – Spektakl wyświetlany na telebimie
19:30 – Zakończenie imprezy

RYNEK – wstęp wolny
Jarmark z przekąskami i ciepłymi napojami,  ciepłe dania z Kół Gospodyń Wiejskich. Animacje dla dzieci, baśniowe maskotki, cegiełki – niespodzianki. Rękodzieło i mnóstwo atrakcji dla najmłodszych i dorosłych.

PROGRAM – STRZEGOMSKIE CENTRUM KULTURY

17:00 – Startujemy!
17:30 – Projekcja wspomnień najpiękniejszych wydarzeń zbiórki
17:40 – Przemowa burmistrza Strzegomia – Zbigniewa Suchyty, autora scenariusza – Tomasza Marczaka oraz Patrycji i Przemka – rodziców Amelki; historia powstania bajeczki
18:00 – Spektakl
19:30 – Spotkanie z aktorami
20:00 – Rozpoczęcie bankietu

Darowizna na spektakl: 75 zł/ os.
Przedstawienie do obejrzenia w SCK z miejscówką. Bilety do nabycia w SCK – płatność gotówką lub on-line poprzez biletyna.pl

Darowizna na spektakl + bankiet: 150 zł/ os.
Przedstawienie, udział w spotkaniu z aktorami oraz w bankiecie z cateringiem. Bilety do nabycia w SCK, płatność tylko gotówką.


24-godzinny bieg maratończyka prof. Jana Chmury
Start – 4 lutego godz. 16.00, stadion OSiR Strzegom
Transmisja finału – 5 lutego godz. 16.00, strzegomski Rynek

/opr. red./

Poprzedni artykułJak wygląda ciemieniucha u dziecka?
Następny artykułPonad 30 tysięcy nowych zakażeń w kraju, 149 w powiecie. Raport resortu zdrowia