Strona główna 0_Slider Wygrali z III ligowcem! Biało-zieloni udanie inaugurują przygotowania do rundy!

Wygrali z III ligowcem! Biało-zieloni udanie inaugurują przygotowania do rundy! [FOTO]

0

Piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica doskonale rozpoczęli serię sparingów przygotowawczych do rundy wiosennej sezonu 2021/2022. W sobotę w Jeleniej Górze pokonali oni 3:0 grające w III lidze – miejscowe Karkonosze. Był to pierwszy oficjalny mecz biało-zielonych w tym roku.

Spotkanie rozpoczęło się nadzwyczajnie, bo od odśnieżenia sztucznej murawy. W rezultacie piłkarze obydwu drużyn rozpoczęli rywalizację z 40-minutowym opóźnieniem. Śnieżna aura nie ułatwiała gry w pierwszych minutach spotkania, a w grze obydwu zespołów było widać rezerwę spowodowaną trwającym okresem przygotowanym. W przeciągu całego spotkania więcej przy piłce utrzymali się gospodarze, ale w zasadzie nic z tego nie wynikało. Karkonosze zagrożenie pod bramką rywala potrafiły stworzyć tylko po stałych fragmentach, a i te okazje nie były specjalnie klarowne. Mimo to po drugiej stronie boiska również wiele się nie działo. Biało-zieloni jednak byli skuteczni z kontry i to właśnie oni otworzyli wynik spotkania. Po rozegraniu z rzutu rożnego, faulowany w polu karnym był Damian Kasprzak, a „jedenastkę” na gola zamienił Wojciech Szuba. W tej części meczu okazji do podwyższenia wyniku było jak na lekarstwo, a najlepszą z nich był strzał z okolic 35. metra Roberta Myrty, po którym jednak piłka minimalnie minęła poprzeczkę bramki. Gospodarze choć starali się o wyrównanie to nie mogli znaleźć sposobu na sforsowanie szczelnej obrony świdnickiego zespołu i to nawet wtedy, gdy ta obrona dawała im prezenty w postaci źle rozegranych akcji.

Grali do końca

Po zmianie stron tempo meczu nieco spadło, a prowadzący w meczu goście postanowili wyczekać atakującego rywala. Pierwsza okazja do podwyższenia wyniku nadarzyła się już w po kilku minutach. Z rzutu wolnego w poprzeczkę trafił Wojciech Szuba. Później biało-zieloni dobrze bronili na swojej połowie, nie dawali rozwinąć skrzydeł rywalom, a przy tym byli niezwykle groźni atakując po przechwycie piłki. Z kontrataków zresztą padły obydwa gole w tej połowie meczu. Najpierw dobre podanie wykorzystał niezawodny w tym sezonie Szymon Tragarz, który strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi z Jeleniej Góry, a następnie wynik ustalił Tomasz Trzyna. Pomocnik ze Świdnicy nie odpuścił rywalowi i dobiegając do odbitej przez obrońcę piłki, z bliskiej odległości pokonał bramkarza Karkonoszy.

To spotkanie nie należało do najpiękniejszych, ale mimo to wynik robi wrażenie. Biało-zieloni nie stracili gola w rywalizacji z III-ligowcem, a sami zdobyli aż trzy. Jest to dobry prognostyk na najbliższą przyszłość. Piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica wrócą na murawę już za tydzień, kiedy to zmierzą się na wyjeździe z CLJ-ką U-18 Śląska Wrocław.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykuł21-latek podejrzany o przejechanie mężczyzny i ucieczkę z miejsca wypadku. Badania potwierdziły, że był pod wpływem narkotyków