Strona główna 0_Slider 49-latek umawiał się na seks z nieletnią. Za swoje działania odpowie przed...

49-latek umawiał się na seks z nieletnią. Za swoje działania odpowie przed sądem

0

Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi Grzegorzowi Z., który usiłował umówić się na seks z 14-letnią dziewczyną i został zatrzymany w wyniku prowokacji. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 49-latkowi. Dodatkowo w sprawie mężczyzny prowadzone będzie kolejne postępowanie. – W toku śledztwa pojawiły się sygnały, że może on być również sprawcą innych przestępstw przeciwko wolności seksualnej – wskazuje prokurator Marek Rusin.

49-latek wpadł podczas zasadzki przeprowadzonej 16 listopada 2021 roku, którą zorganizowała grupa „Wataha – Na Tropie Pedofilii”. – Przyjechał specjalnie aż z Niemiec, aby spotkać się z 14 letnią dziewczynką. Jest żonaty, posiada już dorosłe dzieci. Proponował dziewczynce wspólną kąpiel, przytulanie, spotkanie i inne czynności seksualne. Czekał na pozorantkę w wypasionym samochodzie. Osobę podejrzaną ujęto w momencie przywitania się z naszą pozorantką i po wcześniejszym zgłoszeniu wraz z wszelkimi dowodami na nośnikach danych przekazano patrolowi policji. Jednego mniej, a my dalej do roboty – opisywali członkowie grupy.

Cała akcja miała miejsce w Świdnicy z tego powodu, że ten mężczyzna ma tutaj mieszkanie i w nim chciał się spotkać z 14-latką. Mamy w aplikacji gadu-gadu tzw. „wabiki”. Do jednego z tych wabików odezwał się mężczyzna i bez owijania w bawełnę opisał, co chce robić i w jaki sposób. Czytałem tę rozmowę trzy razy i nie mam wątpliwości co do jej charakteru – mówił Łukasz Kwiatkowski z grupy „Wataha – Na Tropie Pedofilii”. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Świdnicy, gdzie został przesłuchany. Na wniosek śledczych Grzegorz Z. został tymczasowo aresztowany.

Teraz sprawą 49-latka zajmie się sąd. – Do Sądu Rejonowego w Świdnicy skierowany został akt oskarżenia przeciwko Grzegorzowi Z. Prokurator zarzuca mu usiłowanie nieudolne wykorzystania systemu teleinformatycznego do popełnienia przestępstwa przeciwko wolności seksualnej. Polegało to na tym, że w okresie od października do listopada ubiegłego roku podejmował działania mające na celu poddanie się przez małoletnią poniżej 15. roku życia innym czynnościom seksualnym, zmierzając do obcowania płciowego. Mężczyzna usiłował za pośrednictwem komunikatora nawiązać kontakt z małoletnią i składał jej takie propozycje. Zamierzonego celu jednak nie osiągnął z uwagi na to, że kontaktował się faktycznie z osobą starszą, będąc przekonanym, że adresatem jest osoba w wieku 14 lat – informuje Marek Rusin z Prokuratury Rejonowej w Świdnicy.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do tego czynu. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. W toku naszego śledztwa był tymczasowo aresztowany. Z aresztu został przekazany do sądu i to sąd będzie musiał orzec w zakresie dalszego stosowania aresztu – wskazuje Rusin. Jak dodaje, wniesienie aktu oskarżenia nie kończy działań prowadzonych przez prokuraturę w sprawie 49-latka. – W toku śledztwa pojawiły się sygnały, że może on być również sprawcą innych przestępstw przeciwko wolności seksualnej. Ewentualne podejrzenia co do innych czynów będziemy badać w toku odrębnego postępowania – tłumaczy szef świdnickiej prokuratury.

/mn/

zdjęcia udostępnione przez grupę „Wataha – Na Tropie Pedofilii”

Poprzedni artykułSpotkania i warsztaty dziennikarskie w ramach Świdnickich Recenzji Muzycznych
Następny artykułŻarty się skończyły, miejsc na potknięcia już nie ma