Strona główna Sport Siatkówka Żarty się skończyły, miejsc na potknięcia już nie ma

Żarty się skończyły, miejsc na potknięcia już nie ma

0

Coraz bliżej zakończenia rundy zasadniczej rozgrywek grupy trzeciej II ligi siatkówki kobiet są zawodniczki MKS-u IgnerHome Volley Świdnica. Biało-zielone dowodzone przez trenerów Macieja Leńskiego i Wojciecha Ząbka przed startem sezonu uznawane były za jedne z głównych pretendentek do walki o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Teraz czas to udowodnić!

Świdniczanki wciąż balansują na granicy awansu do fazy play-off na zakończenie rundy zasadniczej. Obecnie znajdują się na czwartym miejscu, które premiuje udział w walce o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Wciąż biało-zielonym przytrafiają się spore przestoje w grze, jak choćby ostatnio z Chełmcem Wodociągi Wałbrzych. Nasze siatkarki miały lidera „podanego na białej tacy”. Gospodynie prowadziły 2:0 w setach i zarówno w trzeciej, jak i nawet w czwartej odsłonie wygrywały różnicą kilku „oczek”. Brakło jednak zimnej krwi. W całym sezonie 2021/2022 rozgrywaliśmy znakomite spotkania, ale przytrafiały nam się również takie, o których kibice jak najszybciej chcieliby zapomnieć. Pewne jest jednak jedno, w seniorkach MKS-u IgnerHome Volley Świdnica drzemie ogromny potencjał i liczymy, że od tego weekendu nasze zawodniczki zaczną budować efektowną serię zwycięskich meczów, która pozwoli na pewny awans do fazy play-off i dalszą walkę o I ligę.

Już w najbliższą sobotę, 15 stycznia świdniczanki zagrają na wyjeździe z ósmym w stawce Volley’em Light System Chrząstowice. Pierwszy mecz pokazał, że jeśli tylko zagramy swoje, to jesteśmy w stanie sięgnąć po komplet punktów. Pod koniec października w hali na Zawiszowie miejscowe wygrały w trzech setach. Pojedynek miał jednak dwa oblicza. W pierwszym i trzecim secie nasze siatkarki zmiotły rywalki z parkietu, wygrywając do 9 i do 11. Druga odsłona to jednak absolutny dreszczowiec. Na parkiecie trwała zażarta walka, a panie rozegrały w sumie 70 punktów (!). Finalnie 36:34 wygrał MKS IgnerHome Volley Świdnica.