Strona główna Artykuł sponsorowany 3 mity o automatyzacji procesów

3 mity o automatyzacji procesów

0
Wokół automatyzacji procesów w ostatnim czasie narosło sporo mitów i wątpliwości. I choć rozwiązanie to niesie ze sobą multum różnorakich korzyści, wciąż wiele mniejszych i większych przedsiębiorstw nie do końca jest przekonana do pomysłu wdrożenia automatyzacji. Jakie są najczęściej powielane mity o automatyzacji? Zobaczcie, czym jest automatyzacja i co należy o niej wiedzieć.
 
Automatyzacja – co to jest?

Wraz z nagłym rozwojem rynku i wzrostem konkurencji zaczęły pojawiać się różnego rodzaju systemy technologiczne mające za zadanie usprawnić funkcjonowanie przedsiębiorstw. Tym właśnie sposobem wyłoniła się wspomniana przez nas automatyzacja procesów, która poniekąd budzi spore wątpliwości. Choć moglibyśmy o niej mówić i mówić, wciąż tak wiele kwestii pozostałoby niewyjaśnionych. Najprościej mówiąc, automatyzacja polega na odciążeniu pracy rąk ludzkich na rzecz pracy komputera.

Jako stosunkowo świeże narzędzie, w krótkim czasie zdążyło już zrewolucjonizować rynek. Czy to dobrze, czy źle? Oceńcie sami! Niemniej jednak prawidłowo wdrożona automatyzacja w firmie pozwoli wam generować niesamowite zyski, a jednocześnie uczynić wasze przedsiębiorstwo miejscem sprzyjającym wykonywaniu codziennych obowiązków. Czego natomiast nie możemy powiedzieć o automatyzacji?

Automatyzacja jest kosztowna
I tak, i nie! Automatyzacja procesów została stworzona z myślą o wszystkich firmach, które poszukują nowoczesnych systemów technologicznych, dzięki którym nie tylko zaoszczędzą czas, ale także pieniądze. Automatyzacja sklepu internetowego czy przedsiębiorstwa zatrudniającego pracowników magazynowych wiążę się oczywiście ze stosunkowo wysokim kosztem jej wdrożenia. To jednak pamiętajcie, iż odpowiednio wprowadzona automatyzacja ma na celu usprawnić funkcjonowanie firmy, co w ostateczności skutkuje obniżeniem pozostałych kosztów. Mowa tutaj oczywiście kwestiach związanych z koniecznością zatrudnienia pracowników na dodatkowe stanowiska oraz ryzykiem popełnienia kosztownego błędu. Doskonale opracowany system wprost ułatwi wykonywanie czynności żmudnych i powtarzalnych, a wy z czasem zauważycie pierwsze rezultaty.

Automatyzacja likwiduje miejsca pracy
Przeciwnicy innowacyjnych rozwiązań nieustannie zwracają uwagę na automatyzację pod kątem eliminacji dotychczasowych miejsc pracy. Otóż automatyzacja procesów jest niekiedy błędnie rozumiana. Co mamy na myśli? Rozwiązanie to ma na celu odciążyć pracowników z wykonywania zadań, które może wykonać komputer. Wdrożona w przedsiębiorstwie automatyzacja nie polega jednak na całkowitym zastąpieniu pracy rąk ludzkich. Opracowany system wykonuje poszczególne zadania, jednocześnie przyspieszając cały proces sprzedaży czy produkcji. Niekiedy oczywiście wiążę się z brakiem konieczności zatrudnienia pracownika na konkretne stanowisko i właśnie dlatego tak ważne jest zrozumienie jej istoty. Automatyzacja procesów w firmie to gwarancja wszystkiego, co najlepsze.

Automatyzacja obniża jakość 
Wręcz przeciwnie! Automatyzacja sklepu internetowego czy automatyzacja produkcji prowadzi do obniżenia kosztów przedsiębiorstwa poprzez doskonale opracowaną technologię. Wdrożona z pomocą specjalistów nie wymaga od was znajomości systemu czy posiadania specjalnego oprogramowania. Rozwiązanie to może zostać wprowadzone wszędzie tam, gdzie tylko zaistnieje taka potrzeba.

Pamiętajcie, że automatyzacja procesów w przedsiębiorstwie niesie ze sobą multum korzyści, tj. zwiększa płynność i wydajność firmy, łagodzi negatywne skutki niedoboru pracowników, podwyższa jakość oferowanych usług, poprawia realizację zachodzących procesów oraz optymalizuje wszelkie nadprogramowe koszty. Dodatkowo może skutecznie odciążyć pracowników, zwiększyć ich skuteczność, zapewniając przy tym w pełni bezpieczne warunki pracy. Automatyzacja procesów to niewątpliwie doskonały wybór, lecz o tym przekonywać was chyba nie musimy, nieprawdaż?

Jeżeli w ostatnim czasie zaobserwowaliście nadmierne przeciążenie pracowników, tym samym funkcjonowanie firmy pozostawia wiele do życzenia – to znak, iż powinniście rozważyć wdrożenie automatyzacji.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykuł„Epidemia się rozpędza, a ludzie wciąż lekceważą maseczki”
Następny artykułZakłady Porcelany Stołowej „Karolina” z nowym udziałowcem większościowym