Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Zakłady Porcelany Stołowej „Karolina” z nowym udziałowcem większościowym

Zakłady Porcelany Stołowej „Karolina” z nowym udziałowcem większościowym

0

HM Investment Sp. z o.o., będąca właścicielem Gerlach S.A., dokonała przejęcia większościowego pakietu udziałów w Zakładach Porcelany Stołowej Karolina sp. z o.o.

Dokumenty przejęcia podpisano 11 stycznia. Głównym celem transakcji jest spodziewana synergia działań i efektów dla obu spółek, który pozwoli uczynić z siedziby w Jaworzynie Śląskiej jedno z głównych centrów produkcyjnych współpracujących długoterminowo z marką Gerlach. Ma to być kolejny etap realizacji strategii rozwoju Gerlacha, zawartej w przesłaniu marki: „Gerlach. Ułatwiamy życie”.

Dwa przedsiębiorstwa z ugruntowaną pozycją na polskim rynku: Gerlach z ponad 260-letnią tradycją w tworzeniu najwyższej jakości sztućców, naczyń oraz noży kuchennych oraz marka Karolina z ponad 160-letnim stażem w produkcji porcelany białej oraz FBC, łączą swoje siły, aby korzystać z doświadczeń i przełożyć je na rozwój obu stron. Oparcie współpracy na silnych relacjach handlowych oraz uznaniu konsumentów to gwarancja umocnienia pozycji marek na rynku polskim oraz rynkach zagranicznych. Szeroka i atrakcyjna oferta obu marek, które mocno stawiają na najwyższą jakość wyrobów ma pomóc w jeszcze lepszym realizowaniu potrzeb konsumentów i elastycznym dopasowywaniu się do dynamicznie zmieniającego się rynku – informuje Piotr Piechota, prezes ZPS „Karolina”.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykuł3 mity o automatyzacji procesów
Następny artykułLepiej wypożyczyć czy kupić dekoracje na wesele?