Strona główna Artykuł sponsorowany Zobacz, co wziąć pod uwagę przy wyborze aparatu słuchowego!

Zobacz, co wziąć pod uwagę przy wyborze aparatu słuchowego!

0

Temat aparatów słuchowych czy ubytków słuchu to wciąż obszary, których unika się w powszechnych rozmowach. Dzieje się tak, ponieważ samo urządzenie wciąż wydaje się być czymś czego chcemy unikać jak ognia. Jednak bagatelizując problem, wcale nie sprawiamy, że magicznie znika. To tak jak w przypadku większości nieprawidłowości w naszym organizmie. Jeśli w pełni nie zainteresujemy się tym co dzieje się z naszym słuchem, możemy w przyszłości borykać się z większymi problemami.

Wiele razy podkreśla się jak istotną funkcję pełnią aparaty słuchowe, poprawiając tym samym komfort życia osoby borykającej się z niedosłuchem. Jednak, żeby wiedzieć, że zachodzą jakieś niepożądane zmiany niezbędne jest wykonanie badań. Dlaczego? Ponieważ na własną rękę niezwykle trudno jest zidentyfikować, że nie odbieramy dźwięków w prawidłowy sposób. Niezależnie od tego czy jesteś przed, czy po wykonaniu niezbędnych badań warto zapoznać się z kilkoma ważnymi kwestiami, które przybliżą Ci jakie rodzaje aparatów słuchowych będą dla Ciebie najlepsze. W końcu każdy z nas jest zupełnie inny, stąd i nasze wymagania mogą bardzo od siebie odbiegać.

Stopień ubytku słuchu
Pierwszym kryterium, przy wyborze aparatu słuchowego, jest Twój stopień ubytku słuchu. W celu określenia jego poziomu niezbędne jest wykonanie badań. Dzięki temu, urządzenie na które się zdecydujemy wyraźnie poprawi jakość naszego codziennego życia poprzez poprawne odbieranie dźwięków. Jeśli jest to niedosłuch łagodny bądź umiarkowany do wyboru są dwa rodzaje aparatów słuchowych – zauszny i wewnątrzuszny. Ich specyfika jest zupełnie różna, ponieważ pierwszy z nich, jak sama nazwa wskazuje, zakładany jest na ucho zewnętrzne, natomiast drugi wkładany jest tylko do małżowiny. W przypadku osób, które borykają się już z większymi ubytkami dedykowany jest jeden rodzaj, a mianowicie ten zauszny. To ważne, aby właśnie aspekt stopnia niedosłuchu wziąć pod uwagę jako pierwszy, a dopiero później przejść do rozważań nad innymi kryteriami.

Styl życia
Drugim, ważnym aspektem jest styl życia, który dotychczas prowadziliśmy. W końcu zależy nam na tym, aby powrócić do ulubionych czynności, dlatego aparat słuchowy powinien w pełni dopasować się do naszych wymagań. Kiedy umówimy się na wizytę do protetyka, warto opisać sposób w jaki funkcjonujemy na co dzień, tak aby finalne rozwiązanie nie utrudniało nam wykonywania wszelkich obowiązków, a także przyjemności. Jeżeli nie wyobrażasz sobie nie uprawiać w swoim życiu sportu, zdecydowanie powinieneś postawić na aparat wewnątrzuszny. Rewelacyjnie sprawdzi się on również w przypadku osób, które noszą okulary, ponieważ nie będzie z nimi kolidować. Jednak, jeśli zależy Ci na tym, aby baterie miały wydłużony czas działania, bez dwóch zdań powinieneś postawić na aparat zauszny. Ponadto, rekomendowany jest on osobom z niepełną sprawnością, ponieważ o wiele łatwej go założyć.

Dodatkowe wymagania
Rozwój nowoczesnych technologii dotknął wielu obszarów działalności człowieka. Nie pominął także w tym wszystkim aparatów słuchowych, które w dzisiejszych czasach są naprawdę bardzo zaawansowanymi urządzeniami. Aktualnie, protezy posiadają automatyczną regulację czy też charakteryzują się licznymi kanałami. Dzięki temu, przebywając w hałasie możesz bez problemu komunikować się ze swoimi znajomymi czy rodziną. Jednak to nie wszystko, ponieważ możemy liczyć na o wiele więcej. Specjalnie przygotowane do tego aparaty mogą zostać połączone z innymi urządzeniami elektronicznymi. Dlatego słuchanie muzyki z telefonu czy prowadzenie rozmów nie będzie stanowiło jakiegokolwiek problemu. Oczywiście to, o czym warto wspomnieć to fakt, że im więcej takich udogodnień, tym cena automatycznie jest wyższa. Jednak jeśli rzeczywiście takie funkcjonalności są Ci niezbędne nie ma co na tym oszczędzać.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułLodowisko pod chmurką otwarte [FOTO/VIDEO]