Strona główna 0_Slider Zmarła Barbara Burak, radna i przewodnicząca PiS w powiecie świdnickim

Zmarła Barbara Burak, radna i przewodnicząca PiS w powiecie świdnickim

0

Nie żyje Barbara Burak, wieloletnia radna Rady Powiatu Świdnickiego i przewodnicząca struktur powiatowych Prawa i Sprawiedliwości. Przegrała walkę z powikłaniami po COVID-19.

Barbara Burak była radną Rady Powiatu od 2010 roku. Pełniła także funkcję członka zarządu okręgu Wałbrzych oraz Przewodniczącej Komitetu Terenowego  w powiecie świdnickim Prawa i Sprawiedliwości. Od 1994 roku związana zawodowo z żarowską filią świdnickiego szpitala Latawiec, gdzie pracowała jako fizjoterapeutka w Oddziale Reumatologiczno – Rehabilitacyjnym. Miała 54 lata.

– To ogromne zaskoczenie i wielki żal, zwłaszcza, gdy umiera osoba w kwiecie wieku. Mimo że byliśmy po przeciwnych stronach sceny politycznej, zawsze można było z panią Barbarą porozmawiać. Miła, spokojna, życzliwa. Ogromnie żal – mówi starosta świdnicki Piotr Fedorowicz.

– Była bardzo dobrym człowiekiem, wspaniałą koleżanką, dobrym człowiekiem. Bardzo będzie jej brakować. Była też moją przyjaciółką i powierniczką, na którą zawsze mogłam liczyć. Dla mnie to jest osobisty dramat. Dla Prawa i Sprawiedliwości to wielka strata, była przewodniczącą naszych struktur lokalnych, była radną powiatową trzecią kadencję, a dostała się z najwyższą liczbą głosów. Wyborcy jej zaufali. Mówi się, że każdego można zastąpić. Basi na pewno nie –  mówi Luiza Nowaczyńska, przewodnicząca klubu radnych PIS w Radzie Miejskiej Świdnicy.

/red./

Poprzedni artykułCo się kryje pod skrzyżowaniem Wrocławskiej i Wodnej? [FOTO]
Następny artykułPotrącenie na Przemysłowej. Pieszy ciężko ranny