Strona główna 112 Potrącenie na Przemysłowej. Pieszy ciężko ranny

Potrącenie na Przemysłowej. Pieszy ciężko ranny

0

Z poważnymi obrażeniami do szpitala trafił 25-latek, który został potrącony przez samochód osobowy na ul. Przemysłowej w Świdnicy. Do wypadku doszło o godzinie 6.20 na przejściu dla pieszych.

– Kierujący Skodą 71-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego uderzył w pieszego, który znajdował się na przejściu. 25-latek został przewieziony do szpitala – informuje Szymon Szczepaniak, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy. Siła uderzenia była tak duża, że doszło do głębokiego wgniecenia w przedniej szybie pojazdu. Przejscie jest oznakowane znakiem pionowym, niestety, część pasów jest już niewidoczna. Policja wyjaśnia okoliczności wypadku.

Zgodnie z obowiązującymi od czerwca tego roku przepisami pieszy wchodzący na przejście ma pierwszeństwo przed pojazdami. – Zawsze warto przed przejściami zwolnić, zwłaszcza wtedy, gdy panuje jeszcze zmrok, a ubrani w ciemną odzież piesi są słabo widoczni – podkreśla Szymon Szczepaniak. Warto, by piesi, mimo że na terenie zabudowanym nie ma takiego obowiązku, pamiętali o elementach odblaskowych.

Poprzedni artykułZmarła Barbara Burak, radna i przewodnicząca PiS w powiecie świdnickim
Następny artykułChrobry się postawił, ale to my wyszarpaliśmy punkty