Strona główna Sport Piłka ręczna Chrobry się postawił, ale to my wyszarpaliśmy punkty

Chrobry się postawił, ale to my wyszarpaliśmy punkty

0

Przewodząca tabeli grupy A Dolnośląskiej Ligi Młodzików drużyna ŚKPR-u I Świdnica sięgnęła po szóste zwycięstwo w swoim siódmym meczu. Podopieczni Maksymiliana Palenia po trudnym spotkaniu pokonali w Żórawinie miejscowego Chrobrego 33:30 (19:19).

– Żórawina bardzo fajnie się postawiła. My natomiast popełniliśmy dużo prostych błędów, gra nam się nie kleiła. Nie szło nam, ale pomimo tego chłopcy podjęli walkę i dlatego udało nam się wygrać – mówił trener Paleń po rozegranym w czwartek, 16 grudnia meczu.

W Świdnicy ŚKPR wygrał 31:19, ale w rewanżu tak łatwo już nie było. W pierwszej części dominowali gospodarze, którzy kilka razy odskakiwali nawet na dystans pięciu trafień (10:5, 11:6, 14:9). Na szczęście do przerwy młode Szare Wilki odrobiły straty i doprowadziły do remisu 19:19. Drugą połowę ŚKPR rozpoczął od mocnego uderzenia i trzech goli z rzędu. Prowadzenia świdniczanie już nie oddali, ale cały czas musieli mieć się na baczności, bo rywale deptali im po piętach.

Chrobry Żórawina – ŚKPR I Świdnica 30:33 (19:19)

ŚKPR I: Smalec, Szwaczek – Bieryt 14, Polus 7, Walaszczyk 3, Sz. Paluch 2, Walczak 2, Turzański 1, Popławski 1, Sz. Błaszczyk 1, Słomiński 1, Folcik 1, Jarosz, Kotarba, Bednarz