Strona główna 0_Slider Zadeptał gołębia na śmierć. Stanie przed sądem

Zadeptał gołębia na śmierć. Stanie przed sądem

0

Nawet 5 lat więzienia grozi 52-latkowi ze Świdnicy, który pod koniec wakacji bestialsko zabił gołębia. Prokuratura zarzuca mu zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Akt oskarżenia właśnie trafił do sądu.

Kadry z miejskiego monitoringu, udostępnione przez Straż Miejską w Świdnicy

„24 sierpnia 2021 roku o godz. 19.28 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące zaobserwowanego zdarzenia przy ulicy Wewnętrznej. Przechodzący tą ulicą mężczyzna najpierw kopnął gołębia a następnie kilkakrotnie go deptał zabijając ptaka. Sprawca tego czynu oddalił się z miejsca zdarzenia przed przybyciem patrolu. W związku z faktem popełnienia przestępstwa sprawa została skierowana do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.” – opisywali strażnicy miejscy. – Udało się ustalić personalia mężczyzny – mówi prokurator rejonowy Marek Rusin. – Jego czyn został zarejestrowany przez miejski monitoring – dodaje.

Mężczyzna z nagrania to 52-letni Bogdan B. – Przyznał się do zarzucanego mu czynu, a tłumaczył się nadmiarem wypitego alkoholu – mówi prokurator rejonowy. – Nie ma wątpliwości, że czyn był okrutny, gołąb został skazany na śmierć w cierpieniach – dodaje Marek Rusin.

Bogdan B. nie był wcześniej karany. Za zabicie gołębia ze szczególnym okrucieństwem grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułRocznik Świdnicki za 2020 rok już dostępny
Następny artykułCzy kupienie samochodu używanego to dobry pomysł?