Strona główna Kultura Rocznik Świdnicki za 2020 rok już dostępny

Rocznik Świdnicki za 2020 rok już dostępny

0

Jest jednym z najcenniejszych dla współczesnej historii Świdnicy wydawnictw, a wyróżnia je wysoka kultura słowa i fachowość. Towarzystwo Regionalne Ziemi Świdnickiej wydało 48 tom „Rocznika Świdnickiego”.

Fot. Muzeum dawnego Kupiectwa w Świdnicy

W wydawanym od 1973 roku „Roczniku Świdnickim” zamieszczane są artykuły poświęcone historii oraz aktualnym problemom miasta i regionu, zakładom pracy, szkołom, sylwetkom ciekawych ludzi. „Rocznik Świdnicki” znajduje się w zbiorach bibliotek naukowych w kraju i za granicą, jest wykorzystywany przez uczniów, studentów i pracowników naukowych przy pisaniu prac licencjackich, magisterskich, doktorskich i innych.

„W najnowszym roczniku znalazły się artykuły poświęcone m.in.: kościołowi rzymsko – katolickiemu w Świdnicy w latach 1741-1945, historii Gruszowa, pięćdziesięcioleciu Świdnickiego Ośrodka Kultury, budowie pomnika ku czci żołnierzy saskich i austriackich poległych na polach Guhle w bitwie pod Strzegomiem – Dobromierzem, a także tradycyjnie kalendarium wydarzeń Świdnicy i powiatu świdnickiego” – informuje Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy.

Rocznik Świdnicki 2020 można kupić za 25 zł w sklepiku Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy.

/opr. red./

Poprzedni artykułŚwidnicka giełda staroci już w niedzielę
Następny artykułZadeptał gołębia na śmierć. Stanie przed sądem