Strona główna 0_Slider W sylwestra pobiegną przez góry na rzecz niepełnosprawnych

W sylwestra pobiegną przez góry na rzecz niepełnosprawnych

0

Urszula Kujawka i Łukasz Wawrzyniak z grupy biegowej WawrzynTeam spędzą sylwestra w bardzo nietypowy sposób. Przez 24 godziny bez przerwy biegać będą na trasie Przełęcz Jugowska – Kozie Siodło – Wielka Sowa – Kozie Siodło – Przełęcz Jugowska. Akcja ma celu zbiórkę minimum 24 tysięcy złotych na sprzęt umożliwiający wycieczki górskie dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin w ramach projektu „Łączą nas góry”. Każdy może przyłączyć się do akcji. Bieg wystartuje 31 grudnia 2021 o godzinie 15.00.

Fot. Marcin Trzpiot

Pomysł jest prosty: 24 tysiące w 24 godziny. „Jeśli będziemy działać razem, każda góra jest do zdobycia, a co dopiero Wielka Sowa” – zachęca Fundacja Ładne Historie, która od 3 lat organizuje wycieczki górskie po Sudetach dla osób z niepełnosprawnościami. W tym roku wzięło w nich udział prawie 70 osób z dysfunkcją ruchu i setki osób zdrowych. Pieniądze zebrane podczas akcji przeznaczone będą na zakup i naprawę specjalistycznych wózków umożliwiających poruszanie się trasami górskimi.

Uczestnicy sylwestrowego biegu „24h Wielka Sowa” to członkowie grupy biegowej WawrzynTeam, miłośnicy gór i promotorzy aktywnego spędzania czasu, a także wolontariusze i ambasadorzy projektu „Łączą nas góry”. Łukasz Wawrzyniak to nie tylko ultras, ale również trener i społecznik. Od dwóch lat pomaga zdobywać szczyty górskie osobom z dysfunkcją ruchu – Odkąd nasze ścieżki się połączyły, dzieją się niezwykłe rzeczy! Byliśmy już razem na Kozim Siodle, Szrenicy i Hali pod Śnieżnikiem. Przeszliśmy wspólnie 380 kilometrów. Tym razem sięgamy po kolejny cel wymagający olbrzymiej determinacji i siły – mówi Anna Gerus z Fundacji Ładne Historie.

Wesprzyj akcję online lub w Strefie Kibica na Wielkiej Sowie

Wesprzeć biegaczy i samą akcję można na kilka sposobów. Wydarzenie ma charakter zamknięty – chętni mogą dołączyć do Łukasza i Uli na trasie biegu w dowolnym momencie i czasie, ale na własną odpowiedzialność. Na Wielkiej Sowie działać będzie Strefa Kibica. W specjalnie przygotowanych punktach będzie można dorzucić się do górskiej puszki, napić ciepłej herbaty i zjeść słynne racuszki z jabłkami. Szczegółowe informacje i regulamin znajdują się na www.ladnehistorie.pl. Akcję można wspierać także online, dokonując wpłat już teraz na stronie https://zrzutka.pl/45765s .

Zostań wolontariuszem

Osoby chętne do pomocy przy organizacji i obsłudze wydarzenia mogą zgłaszać się przez formularz dostępny na stronie https://ladnehistorie.pl/wolontariat/ . Organizatorzy zapewniają ubezpieczenie, ciepły posiłek i gorące napoje. Wolontariuszem/szką można być również we własnym domu – na przykład piekąc i przekazując ciasto dla osób kibicujących na miejscu.

Organizatorami wydarzenia są grupa biegowa WawrzynTeam, Gmina i Miasto Pieszyce, Fundacja Ładne Historie oraz projekt Bliżej Gór. Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/4905977296088362 oraz na https://ladnehistorie.pl/24h-wielka-sowa/ .

/informacja organizatora, opr.red./

Poprzedni artykułMoże to pamiątki, może fragment kolekcji. Policja szuka właściciela
Następny artykułSzykują się do kolejnych prac w Parku Młodzieżowym. W planach wytyczenie ścieżki edukacyjnej, nowe nasadzenia i wycinka