Strona główna Wydarzenia Żarów Święty Mikołaj odwiedził Żarów

Święty Mikołaj odwiedził Żarów [FOTO]

0

Setki uśmiechniętych twarzy, tłumy kupujących, wspólne kolędowanie to znak, że do Żarowa przybył święty Mikołaj. Już po raz kolejny Gminne Centrum Kultury i Sportu zaprosiło wszystkich bez wyjątków do Miasteczka Świętego Mikołaja.

Targowisko miejskie wypełniły radosne elfy, które zaprosiły najmłodszych do specjalnej elfiej szkoły, w której nie zabrakło twórczych zajęć, warsztatów oraz gier i zabaw. Na wszystkich, którzy jeszcze nie wysłali listu do Mikołaja na miejscu czekała mikołajkowa poczta ze specjalnie przygotowaną na tą okazję kartką świąteczną. Do wspólnego kolędowania zaprosili Krukowianie, KGW Kalno, chór kameralny Senyor-Ryci i Żarowska Orkiestra Dęta.

Nieodłącznym elementem tego wydarzenia był jarmark bożonarodzeniowy, na którym nie zabrakło oryginalnych świątecznych ozdób, rękodzieła czy smakołyków kojarzonych ze świętami. Podczas wydarzenia rozstrzygnięto konkurs Bożonarodzeniowe smaki. Najsmaczniejsze pierniczki upiekły panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kalna i Marta Bodnar.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułLekcja teatralna profesora Kocura. Teatr rzeczy
Następny artykułSeryjny podpalacz zatrzymany przez świdnickich policjantów. 27-latek trafił do aresztu