Strona główna 0_Slider Seryjny podpalacz zatrzymany przez świdnickich policjantów. 27-latek trafił do aresztu

Seryjny podpalacz zatrzymany przez świdnickich policjantów. 27-latek trafił do aresztu

0

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 27-latkowi podejrzanemu o dokonanie kilkunastu podpaleń na terenie Świdnicy. Zatrzymany przez świdnickich policjantów mężczyzna odpowie m.in. za podłożenie ognia w kamienicy przy ulicy Grodzkiej. Decyzją sądu, 27-latek został tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy.

Przypomnijmy, trzy tygodnie temu na terenie miasta doszło do serii pożarów. Jak wyliczał asp. Paweł Szydłowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy, w ciągu zaledwie kilku dni listopada na terenie miasta strażacy interweniowali 10 razy w związku z pożarami śmietników lub kontenerów na śmieci. Do takich zdarzeń doszło: 19 listopada o godzinie 13.49 przy ulicy Wróblewskiego 2, 20 listopada o godz. 18.38 przy ul. Saperów 17, 20 listopada o godz. 19.19 przy pl. Grunwaldzkim, 20 listopada o godz. 20.53 przy ul. Grodzkiej 10, 21 listopada o godz. 14.17 przy ul. Grodzkiej 10, 22 listopada o godz. 0.36 przy ul. Kunic 5, 22 listopada o godz. 0.45 przy ul. Riedla 1, 22 listopada o godz. 1.16 przy ul. Dąbrowskiego 43, a także 22 listopada o godz. 1.22 przy ul. Wyszyńskiego 48. Strażacy interweniowali również w związku z pożarem komórki lokatorskiej w kamienicy przy ulicy Grodzkiej 14, do którego doszło 21 listopada o godz. 15.14.

Jak wskazywał mł. bryg. Łukasz Grzelak, zastępca komendanta KP PSP w Świdnicy, istniała możliwość, że część pożarów miała ze sobą związek. Z tego względu strażacy wystąpili do policji w celu zweryfikowania tych przypadków. O możliwości istnienia podpalacza grasującego na terenie miasta mówili również świdniccy urzędnicy. Działania w tej sprawie podjęli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, którym ostatecznie udało się zatrzymać 27-letniego sprawcę.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego w wyniku prowadzonych czynności zatrzymali podejrzanego o serię podpaleń, które miały miejsce w listopadzie i grudniu na terenie Świdnicy. Jak ustalili funkcjonariusze prowadzący sprawę zatrzymany 27-latek odpowiedzialny jest między innymi za podpalenie 11 kontenerów na odpady, mebli i odpadów w pomieszczeniach budynku wielorodzinnego na terenie miasta. Prowadzone w sprawie czynności pozwoliły także na przedstawienie 27-latkowi zarzutu dotyczącego pożaru przestrzeni piwnicznej w jednym z budynków wielorodzinnych na terenie miasta – informuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Mężczyzna usłyszał też zarzut dotyczący posiadania środków odurzających. – W trakcie zatrzymania mężczyzny, policjanci ujawnili przy nim woreczek strunowy z zawartością suszu koloru brunatno-zielonego. Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się ze zabezpieczona substancja to marihuana, której mężczyzna posiadał kilka porcji – relacjonuje Ząbek.

Sąd Rejonowy w Świdnicy, na wniosek Prokuratora Rejonowego, zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

/KPP Świdnica, mn/

Poprzedni artykułŚwięty Mikołaj odwiedził Żarów [FOTO]
Następny artykułPamięci świdniczan internowanych w stanie wojennym. Uroczyście odsłonięto pamiątkową tablicę [FOTO/VIDEO]