Strona główna Kultura Świdnicka Szopka Bożonarodzeniowa. Wernisaż i wystawa

Świdnicka Szopka Bożonarodzeniowa. Wernisaż i wystawa

0

Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy zaprasza we wtorek 21 grudnia 2021 r. o godz. 18.00 na wernisaż prac wykonanych w ramach VIII edycji konkursu „Świdnicka Szopka Bożonarodzeniowa”. Zakwalifikowane do konkursu szopki – zawierające oprócz elementów typowej szopki bożonarodzeniowej także akcent świdnicki – będą prezentowane na wystawie czasowej w salach Muzeum Dawnego Kupiectwa, która potrwa od 22 grudnia 2021 r. aż do 30 stycznia 2022 r.

Prezentowane prace konkursowe zostały wykonane indywidualnie i zbiorowo, a najciekawsze realizacje zostaną nagrodzone przez jury, przyznające nagrody dla różnych kategorii wiekowych. Organizatorowi przyświeca cel stworzenia tradycji „Szopki Świdnickiej” i kontynuowania tego konkursu w przyszłości, w jego kolejnych edycjach. Z pewnością sprzyja temu fakt dużego zainteresowania konkursem wśród świdniczan i nie tylko, gdyż w tym roku jedna praca została przysłana na konkurs z Warszawy.

Wernisaż wystawy zgodnie z aktualnie obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi. Organizator zapewni środki do dezynfekcji rąk, natomiast wszyscy uczestnicy zobowiązani są do zakrywania ust i nosa.

Wystawę czasową „Świdnicka Szopka Bożonarodzeniowa 2021” będzie można oglądać od 22.12.2021 do 30 01.2022 w godzinach otwarcia Muzeum (wt. – pt. 10:00 – 16:00, sb. – nd. 11:00 – 17:00). Na wystawę wstęp wolny.

/opr. red./

Poprzedni artykułKilka desek z dachem to nie buda! Społecznicy apelują i przypominają o odpowiedzialności karnej
Następny artykułJaki będzie budżet Świdnicy na 2022 rok? Głosowanie już w piątek