Strona główna 0_Slider Świdnica wczoraj i dziś. Ul. Sikorskiego

Świdnica wczoraj i dziś. Ul. Sikorskiego

0

Miasto żyje, zmienia się, czasem aż nie do poznania! Często jednak wydaje się, jakby czas stanął w miejscu. Zapraszamy do oglądania metamorfozy, jaką przeszła Świdnica. Archiwalne zdjęcia pokazują często nie tylko budynki, ale także ludzi i wydarzenia, jakie udało się uchwycić dawnym fotografom. W tym odcinku ul. Sikorskiego.

W każdy weekend publikujemy nowe zdjęcie, które można przez tydzień oglądać na stronie głównej Swidnica24.pl. Suwak (znajduje się połowie zdjęcia, porusza się w prawo i lewo) pozwoli Państwu przenosić się z przeszłości do współczesności.

Zdjęcie archiwalne pochodzi z portalu Świdnica Moje Miasto

Fot. i kolekcja: Stanisław Zabielski.
Ulica Lwa Tołstoja 2 (w 1945 roku ulica Aleksieja Tołstoja) – lata 80.
Widok od strony parku Sikorskiego na dziewiętnastowieczny budynek, w którym od 2015 roku ma swoją siedzibę hotel Red Baron. Nazwa samego hotelu nawiązuję do asa lotnictwa pierwszej wojny światowej – Manfreda von Richthofen zwanego Czerwonym Baronem, który mieszkał w Świdnicy przy ulicy gen. Władysława Sikorskiego 19. Przed hotelem funkcjonowały tu różne instytucje, m.in. Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wałbrzychu z siedzibą w Świdnicy, Starostwo Powiatowe, bank czy jeden z wydziałów Świdnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej.

Zdjęcie współczesne Artur Ciachowski
Montaż Tomasz Kownacki

Poprzedni artykuł„Wytnij sobie choinkę!” Nadleśnictwo Świdnica zaprasza na Choinkobranie
Następny artykułPonad 19 tys. nowych zakażeń w kraju, zmarły 543 osoby. Najnowsze dane resortu zdrowia