Strona główna 0_Slider Śląsk i Kostrzanie w Strzegomiu, jarmark w Marcinowicach

Śląsk i Kostrzanie w Strzegomiu, jarmark w Marcinowicach [FOTO]

0

Powiat świdnicki celebruje przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Już od połowy grudnia organizowane są spotkania, jarmarki i kiermasze. W ostatnią niedzielę spotkali się mieszkańcy Strzegomia i gminy Marcinowice.

Na mieszkańców gminy Strzegom przed bazyliką mniejszą pw. świętych Piotra i Pawła czekało 20 stoisk, przygotowanych przez sołectwa. Można było spróbować świątecznych potraw i zaopatrzyć się w rękodzieło. Po zapadnięciu zmroku najpiękniejsze kolędy popłynęły w imponującym wnętrzu świątyni. Dla licznie zgromadzonej publiczności wystąpiły chóry Zespołu folklorystycznego Kostrzanie z Kostrzy oraz Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Gospodarzami wieczoru byli proboszcz ks. Marek Babuśka, burmistrz Zbigniew Suchyta i przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Marczak.

Zdjęcia UM Strzegom

Kolędy i piosenki świąteczne słychać było także w Marcinowicach. Tutaj mieszkańcy gminy spotkali się na jarmarku zatytułowanym „Polska smakuje” przy Urzędzie Gminy. Wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach, nie zabrakło stoisk ze smakołykami i rękodziełem i oczywiście świętego Mikołaja. Wójt gminy Stanisław Leń w przyjął od hm Piotra Pamuły ze świdnickiego Hufca ZHP Betlejemskie Światło Pokoju. Płomień nadziei mógł zabrać do domu każdy mieszkaniec gminy.

Zdjęcia UG Marcinowice

Poprzedni artykuł5 zasad dbania o sprzęty elektroniczne
Następny artykułMedalowe ostatki w 2021 roku! [FOTO]