Strona główna Sport Piłka ręczna Przeciwnicy storpedowani przez choroby i kwarantanny

Przeciwnicy storpedowani przez choroby i kwarantanny

0

W ostatnich dniach swoje mecze miały rozegrać dwie drużyny chłopców i starszy zespół młodzików Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej. Zagrali tylko najmłodsi – mecze pozostałych storpedowały choroby w szeregach przeciwników.

Kolejny już raz znakomicie spisała się ekipa chłopców trenerki Justyny Curyl. ŚKPR II Świdnica tworzony przez zawodników z rocznika 2010 i młodszych nie ma żadnych kompleksów, że często rywalizuje ze starszymi przeciwnikami. W niedzielę, 12 grudnia podczas turnieju Dolnośląskiej Ligi Chłopców w Żórawinie młode Szare Wilczki po bardzo dobrych występach pokonały Żagiew Dzierżoniów 30:9 (15:4) i Chrobrego Żórawina 19:12 (7:4). Nasza drużyna kończy rok w grupie B na znakomitym drugim miejscu z bilansem 6 zwycięstw i 2 porażek!

Drużyna trenera Patryka Dębowczyka miała w poniedziałek zagrać turniej w Świebodzicach, gdzie obok gospodarzy i ŚKPR-u I miały zagrać zespoły z Kątów Wrocławskich i Legnicy. Niestety zawody nie mogły się odbyć, bo jedna z drużyn trafiła na kwarantannę. Nowy termin turnieju nie został jeszcze ustalony.

Żagiew Dzierżoniów – ŚKPR II Świdnica 9:30 (4:15)

ŚKPR II: F. Wasilewicz – Kozar 9, Sawicki 6, F. Paluch 5, Bronikowski 3, Stramek 4, Sz. Kocjan 2, Kula, Warachim, Banaś

Chrobry Żórawina – ŚKPR II Świdnica 12:19 (4:7)

ŚKPR II: F. Wasilewicz – Kozar 8, F. Paluch 5, Stramek 3, Sawicki 2, Bronikowski 1, Warachim, Sz. Kocjan, Kula, Banaś

Także w poniedziałek miało dojść do spotkania na szczycie grupy A młodzików. Do Świdnicy miał zawitać wicelider tabeli – Śląsk Wrocław. Niestety szlagier nie odbył się z powodu kłopotów zdrowotnych w ekipie rywali. Nowy termin meczu ustalono na 5 stycznia. Jeśli nic nowego nie wydarzy się, to podopieczni Maksymiliana Palenia zagrają w czwartek, 16 grudnia w Żórawinie z Chrobrym.

/ŚKPR/

Poprzedni artykułOd środy wchodzą w życie nowe obostrzenia epidemiczne. Co się zmieni?
Następny artykułŻarowianka na drugim stopniu podium