Strona główna Sport Inne Żarowianka na drugim stopniu podium

Żarowianka na drugim stopniu podium

0

Paulina Borowiec mieszkanka gminy Żarów, która na co dzień trenuje w klubie AKS Strzegom, zajęła drugie miejsce podczas zawodów Super Ligi Judo 2021, które odbyły się w niedzielę, 12 grudnia w Oleśnicy.

W turnieju wystartowało ponad 500 zawodników i zawodniczek z kilkudziesięciu klubów z całego kraju. Uczestnicy startowali w czterech grupach wiekowych: dzieci, dzieci starsze, młodzicy i juniorzy młodsi. Ambasadorem zawodów jest znakomity judoka, dwukrotny mistrz świata, Rafał Kubacki. Walki były pełne emocji ze strony dzieci walczących na tatami, jak i ze strony rodziców, którzy dopingowali swoje pociechy. AKS Strzegom sekcję judo reprezentowało 14 adeptów tej pięknej sztuki walki. Pomimo stresu, jaki towarzyszy zawodnikom podczas zawodów, judocy sprostali oczekiwaniom i wywalczyli wiele medali, a tym samym sprawili radość swoim kibicom. Paulina Borowiec wywalczyła drugie miejsce, potwierdzając swoją bardzo dobrą w tym roku formę sportową. To już kolejny medal, który padł łupem utalentowanej judoczki.

Złote medale w obozie AKS-u Strzegom wywalczyli: Leopold Bartosik, Olivier Kubanek i Artur Ratkowski. Drugie lokaty oprócz Pauliny Borowiec były udziałem Jakuba Golaka, Doriana Matusiewicza, Wojciecha Rasławskiego, Mai Wojciechowskiej i Karola Górskiego. Na najniższym stopniu podium stanęli: Maximilian Gnitecki, Bartosz Górski, Jacek Ratkowski i Piotr Ratkowski. Na czwartym miejscu zawody zakończyła z kolei Natasza Zając. Judocy AKS-u Strzegom występowali w Oleśnicy pod okiem Józefa Smotera, Krzysztofa Poterały i Pawła Lasoty.