Strona główna 112 Próbował przekupić policjantów

Próbował przekupić policjantów

0

Nietrzeźwy kierujący zaproponował policjantom pieniądze w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Mężczyzna spowodował kolizję, jak się okazało miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Teraz za próbę przekupstwa policjantów grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W wigilijny poranek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy zostali skierowani przez dyżurnego jednostki na drogę pomiędzy miejscowościami Bojanice – Burkatów, gdzie wg zgłoszenia kierujący samochodem  zjechał do przydrożnego rowu.

Jak ustalili mundurowi, obywatel Gruzji kierując pojazdem marki Skoda, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków wjechał do przydrożnego rowu. Od sprawcy kolizji od razu wyczuwalna była silna woń alkoholu. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że 36-latek w organizmie ma blisko 1,5 promila alkoholu. Gdy dowiedział się, że kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości popełnił przestępstwo, zaproponował funkcjonariuszom pieniądze za odstąpienie od dalszych czynności. Policjanci poinformowali go, że proponowanie pieniędzy funkcjonariuszowi publicznemu jest w Polsce przestępstwem. Mężczyzna jednak cały czas próbował przekonać mundurowych, aby odstąpili od ukarania go, próbując wręczyć im łapówkę. Swoją wolność wycenił na 200 złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał w sprawie zarzuty m.in. jazdy w stanie nietrzeźwości, spowodowania kolizji drogowej  próby wręczenia policjantom korzyści majątkowej w celu osiągnięcia korzyści osobistej.  O jego losie teraz zdecyduje sąd, a zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

/Źródło KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułCztery maluchy do adopcji
Następny artykułRok 2021 w literaturze. Świdnica ma powody do dumy!