Strona główna 0_Slider Pół tysiąca darczyńców, 33 obdarowane rodziny. Weekend cudów Szlachetnej Paczki także w...

Pół tysiąca darczyńców, 33 obdarowane rodziny. Weekend cudów Szlachetnej Paczki także w Świdnicy

0

Prywatne firmy, całe szkoły, ale także grupy przyjaciół czy znajomych zaangażowały się w przygotowanie paczek dla 33 rodzin i samotnych osób ze Świdnicy. Mieszkańcy miasta po raz kolejny włączyli się do akcji Szlachetna Paczka, organizowanej przez Fundację Wiosna.

To już 21 Weekend Cudów, kiedy darczyńcy przywożą przygotowane podarunki, a wolontariusze będą je dostarczać do rodzin. – Ze względu na pandemię nie kontaktu miedzy darczyńcami a obdarowanymi, ale każda rodzina przygotowała w podziękowaniu list i drobny upominek – mówi Anna Światowa, która wraz z grupą 10 wolontariuszy koordynuje akcję w Świdnicy. Dzisiaj od rana do Galerii Fotografii, użyczonej na centrum świdnickiej Szlachetnej Paczki przez Świdnicki Ośrodek Kultury.

Paczki trafią do wielodzietnych rodzin, do podopiecznych projektu „Świdnickie Jaskółki”. – Ale także do osób samotnych i tych, które zostały dotknięte przez pandemię poprzez utratę pracy i zdrowia – wylicza pani Anna. Każdy otrzyma to, co jest mu potrzebne. Do rodzin trafią pralki, kuchenki, sprzęt RTV, żywność, środki czystości. – Ale także opał, który jest bardzo drogi i wielu osób nie stać na jego zakup – dodaje wolontariuszka. Darczyńcy będą przywozili paczki do Galerii Fotografii 11 i 12 grudnia, a dalszą dystrybucją zajmą się wolontariusze.

Szlachetną Paczkę organizują również wolontariusze ze Strzegomia i Żarowa.

/asz/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułZbyt szybka jazda zakończona czołówką
Następny artykułZnaleziono klucze do samochodu