Strona główna 0_Slider Pływają na maksa i walczą o pobicie świdnickiego rekordu!

Pływają na maksa i walczą o pobicie świdnickiego rekordu! [AKTUALIZACJA/FOTO]

0

Na terenie krytej pływalni Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Równej trwa druga edycja imprezy pod hasłem „30 minut na maksa. Popłyńmy razem na rekord Świdnicy”. Uczestnicy walczą z własnymi słabościami o jak najlepsze indywidualne rezultaty, ale celem jest również pobicie wspólnie zeszłorocznego rekordu świdnickiego, który wynosi blisko 70 kilometrów!

Idea zawodów jest bardzo prosta. Każdy z uczestników ma za zadanie przepłynąć jak największą liczbę długości basenów w czasie 30 minut. Dla najlepszych pań i panów przewidziano puchary i nagrody, dla wszystkich – pamiątkowy medal i certyfikat wzięcia udziału w zawodach. – Dodatkowo zsumujemy łączny dystans pokonany przez wszystkich uczestników, zapiszemy i… sprawdzimy, czy udało się pobić wynik sprzed roku. Przypomnijmy, że w 2020 roku w zawodach wystartowały 44 osoby. Łącznie przepłynęły one 69 200 metrów. Indywidualnie najlepsze wyniki osiągnęli wtedy Maja Lęga (2125 metrów), Natalia Lęga (2075 metrów) i Wiktor Kowalik (2000 metrów) – mówili przed startem tegorocznej edycji organizatorzy przedsięwzięcia.

Zawody cały czas trwają, a ostatni śmiałkowie dopłyną do mety około godz. 20.00. Już teraz jednak wiemy, że indywidualny rekord z zeszłego roku został pobity. Na chwilę obecną najlepsza jest Dominika Sasin, która w czasie pół godziny pokonała 90 długości basenu, a tym samym osiągnęła rezultat 2250 metrów! Znów bardzo dobre wyniki wykręciły siostry – Maja i Natalia Lęga, które uzyskały odpowiednio 2050 i 2025 metrów. Wśród panów najlepszym obecnie wynikiem legitymuje się Patryk Cichoń (2025). Jak się okazało na finiszu czołówka indywidualnych rezultatów nie uległa zmianie!

Impreza została zakończona. W basenie obserwowaliśmy 44 śmiałków w przeróżnym wieku. W sumie udało się przepłynąć 65 kilometrów i 50 metrów, co daje średnią 1478 metrów na jednego zawodnika. Do rekordy ciut brakło. Przypomnijmy, że w poprzednim roku udało się ustanowić wynik 69.200.

/MDvR, FOTO: Michał Nadolski/

Poprzedni artykułZamanifestują w obronie wolnych mediów
Następny artykułRejestracja konta na Instagramie – co dalej?