Strona główna 112 Pędziły ponad 100 km/h przez Świdnicę

Pędziły ponad 100 km/h przez Świdnicę

0

W czwartek świdniccy policjanci zatrzymali dwie kierujące, które rażąco przekroczyły dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Kobiety zostały ukarane mandatami i punktami karnymi, a także straciły prawa jazdy na najbliższe trzy miesiące.

2 grudnia około godziny 10.00 na terenie Świdnicy policjanci wydziału ruchu drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem marki KIA. 51-letni mieszkanka powiatu świdnickiego w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszała się z prędkością 102 km/h, czyli aż o 52 km/h przekroczyła dozwolony limit – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Tego samego dnia, tuż przed godziną 11.00, również na terenie Świdnicy mundurowi zatrzymali kolejną kierującą, która także w terenie zabudowanym poruszała się o wiele szybciej, niż pozwalają na to przepisy. – 53-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego, w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h, samochodem marki VW poruszała się z prędkością 103 km/h – wskazuje Ząbek.

Za popełnione wykroczenia kierujące zostały ukarane wysokimi mandatami oraz 10 punktami karnymi. Ponadto w perspektywie Pań pozostał tylko fotel pasażera, bo w związku z popełnionym wykroczeniem zatrzymano im uprawnienia do kierowania – dodaje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułMikołajki w salonie optycznym GLASS w Świdnicy
Następny artykułMPK zamawia nowe autobusy elektryczne. Do Świdnicy mają dotrzeć najpóźniej w maju 2023 roku