Strona główna 0_Slider Nie było łatwo, ale najważniejsza jest zdobycz punktowa!

Nie było łatwo, ale najważniejsza jest zdobycz punktowa!

0

Zgodnie z przewidywaniami siatkarki MKS-u IgnerHome Volley Świdnica nie czekała wcale tak łatwa przeprawa na parkiecie przedostatniej ekipy ligowej tabeli. Biało-zielone zdołały jednak przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, zgarniając pełną pulę punktów po wygranej 3:1.

Pierwsze dwie partie nie miały długiej historii. Podopieczne Macieja Leńskiego i Wojciecha Ząbka górowały na siatce, legitymowały się dobrą skutecznością w ataku i utrudniały życie rywalkom niezłą zagrywką. Biało-zielone dość szybko odskakiwały na bezpieczną przewagę i kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Ostatecznie po kilkudziesięciu minutach gry było 2:0 w setach po wygranych 25:16 i 25:19.

Trzecia odsłona była już jednak diametralnie inna. Gospodynie nie zamierzały rezygnować z walki w tym spotkaniu, podobnie zresztą jak miało to miejsce podczas październikowego starcia w hali widowiskowo-sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno w Świdnicy. Początek seta był wyrównany, a minimalne prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W połowie partii coraz wyraźniej zaczęły jednak odskakiwać przeciwniczki i w pewnym momencie zrobiło się już 20:14 dla AZS-u AWF Hummel Wrocław. Świdniczanki nie dawały za wygraną i w samej końcówce dopadły drużynę ze stolicy Dolnego Śląska. Doszło do gry na przewagi, w której lepsze były jednak miejscowe, zwyciężając 27:25.

Czwarta partia była szalenie wyrównana i trudno było wskazać faworyta tej potyczki. W drugiej połowie seta wszystko wskazywało na to, że po wygraną zmierzają nasze siatkarki, które odskoczyły na 18:14. Rywalki walczyły jednak niezwykle zaciekle i szybko doprowadziły do remisu. W samej końcówce znów doszło do gry na przewagi. Najpierw piłkę meczową nie wykorzystały zawodniczki MKS-u IgnerHome Volley Świdnica, a następnie swoją szansę miały niżej notowane w tabeli grupy trzeciej II ligi siatkówki kobiet wrocławianki. Gospodynie miały piłkę w górze na doprowadzenie do tie-break’a, lecz najpierw genialną interwencją w obronie popisała się nasza libero, Natalia Kwolek, a po chwili fantastycznym, punktowym blokiem zagrała Alicja Krusiewicz. W tym momencie zrobiło się 25:25. Chwilę później asem serwisowym popisała się Cecylia Pietruszka, a następnie bo błędzie technicznym po stronie wrocławskiej rozgrywającej mieliśmy ostatni gwizdek sędziowski w tym pojedynku. MKS IgnerHome Volley Świdnica wygrał 27:25, a w całym meczu 3:1 w setach.

Na pewno cieszy wygrana i bardzo cenne punkty dopisane do ligowej tabeli. Jesteśmy w grze, teraz czeka nas zasłużona trzytygodniowa przerwa i będzie to czas na regenerację. Przed nami ważne spotkanie z Wałbrzychem i mamy nadzieję, że rok 2022 rozpoczniemy z optymizmem – komentuje prezes MKS-u IgnerHome Volley Świdnica, Damian Dąbrowski.

Spotkaniem w stolicy Dolnego Śląska świdnickie siatkarki zakończyły ligowe zmagania w roku kalendarzowym 2021. Obecnie znajdujemy się na czwartej pozycji w tabeli grupy trzeciej II ligi siatkówki kobiet, mając w swoim dorobku 21 punktów, na które składa się 7 wygranych i 4 porażki. Tyle samo „oczek” ma trzeci w stawce Sokół Katowice, ale drużyna MKS-u IgnerHome Volley Świdnica ma w zapasie zaległy, wyjazdowy bój z SPS-em Panki. Do walki o punkty wrócimy stosunkowo szybko. W sobotę, 8 stycznia w Świdnicy dojdzie do meczu na szczycie, w którym podejmiemy w hali Pionierów lidera rozgrywek – Chełmca Wodociągi Wałbrzych

Wyniki 12. kolejki:

Volley Chrząstowice  – Chełmiec Wodociągi Wałbrzych 0:3 (15:25, 19:25, 23:25)

AZS-AWF Wrocław – MKS IgnerHome Volley Świdnica 1:3 (16:25, 19:25, 27:25, 25:27)

Sari Żory – Sokół 43 Katowice 3:1 (25:20, 25:19, 21:25, 25:18)

SPS Panki – Energa MKS II Kalisz 3:0 (25:20, 25:21, 25:16)

MKS Dąbrowa Górnicza – NTSK-AZS Nysa 2:3 (17:25, 23:25, 25:15, 25:23, 13:15)