Strona główna Wydarzenia Ostatnia niedziela handlowa w tym roku. Dzisiaj otwarte będą wszystkie sklepy

Ostatnia niedziela handlowa w tym roku. Dzisiaj otwarte będą wszystkie sklepy

0

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Osoby, które nie zdążyły poszukać świątecznych prezentów w ciągu minionego tygodnia i nie będą miały takiej możliwości w tygodniu nadchodzącym, zapewne ucieszą się z niedzieli handlowej, która przypada 19 grudnia.

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku. Zgodnie z nią ograniczenia będą wprowadzane stopniowo. Na początku handel był dozwolony jedynie w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca, a w 2019 roku tylko w jedną niedzielę miesiąca. W całym roku 2021 przewidziano już tylko siedem niedziel handlowowych.

19 grudnia po raz ostatni w tym roku będziemy mieli okazję zrobić niedzielne zakupy, a sklepy będą mogły przyjmować klientów bez konieczności rozszerzania działalności o usługi pocztowe – omijając w ten sposób zakaz handlu i otwierając sklepy także w niedziele niehandlowe. Handlowa niedziela oznacza też, że 19 grudnia normalnie funkcjonować będzie Galeria Świdnicka.

W przyszłym roku klienci będą musieli zadowolić się 7 niedzielami handlowymi: 30 stycznia, 10 kwietnia, 24 kwietnia, 26 czerwca, 28 sierpnia, 11 grudnia, 18 grudnia.

/Radio Zet, opr. mn/

Poprzedni artykułNie było łatwo, ale najważniejsza jest zdobycz punktowa!
Następny artykułDwaj świdniczanie dołączyli do elitarnego grona. Zostali członkami Polskiej Akademii Nauk