Strona główna 0_Slider Koncert Czesława Mozila już za kilka dni w Świdnicy!

Koncert Czesława Mozila już za kilka dni w Świdnicy! [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Artysta na teatralnej scenie Świdnickiego Ośrodka Kultury zaprezentuje najnowszą, niedawno wydaną płytę „#IDEOLOGIAMOZILA”. Koncert łączący w sobie także monodram odbędzie się w czwartek 9 grudnia. Dla naszych Czytelników mieliśny cztery pojedyncze bilety na to niezwykle ciekawie zapowiadające się muzyczne wydarzenie! Kto je otrzymał?


Zapraszamy na niecodzienne połączenie monodramu i koncertu, w wykonaniu polsko-duńskiego artysty. W programie są piosenki z nowej płyty „#IDEOLOGIAMOZILA”, która dostępna jest już w sklepach i serwisach streamingowych, a także piosenki stare, zarówno te bardziej jak i mniej znane – zapowiada Świdnicki Ośrodek Kultury.

Jak mówi Czesław Mozil o najnowszym albumie – „#IDEOLOGIAMOZILA” to płyta, która jest moją osobistą walką z kompleksem pisania po polsku. (…) Tym razem podjąłem tę walkę z własnymi strachami, co było jak katharsis. Mam 42 lata, jestem wykształconym muzykiem, z dyplomem Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze, ale przede wszystkim jestem prostym grajkiem, który kocha stać na scenie.

Za produkcję albumu „#IDEOLOGIAMOZILA” odpowiada znany i ceniony w świecie hip-hopu Matheo, wokale nagrał i zmiksował Marcin Bors.

Koncert rozpocznie się w czwartek, 9 grudnia o godzinie 19:30 w sali teatralnej ŚOK. Szczegóły i bilety w cenie 50 zł dostępne są na stronie: https://sok.com.pl/wydarzenie/czeslaw-mozil-solo-muzyczny-monodram/

Najnowszym teledyskiem promującym płytę jest „Dzień, w którym uśmiech znikł”

Kto wygrał bilet na koncert Czesława Mozila w Świdnicy?
Dla naszych Czytelników mieliśmy cztery pojedyncze bilety na koncert Czesława Mozila w Świdnicy. By wziąć udział w konkursie wystarczyło odpowiedzieć na pytanie – za co cenisz tego artystę? (wyjaśnij w kilku zdaniach). Najciekawsze odpowiedzi nagrodziło jury konkursowe.  Bilety otrzymali: Natalia Wernecka, Łukasz Dubiel, Natalia Łagan oraz Jolanta Kowalik. Gratulujemy!

Nagrodzone odpowiedzi:

Natalia WerneckaPytanie konkursowe dało mi pretekst do uważnego przyjrzenia się mojej sympatii do tego twórcy i doszło do mnie, że odpowiedzieć mogę na nie dwojako – za treść oraz za formę. Treść – dosadną, ale liryczną, bezpardonową i trafiającą w czułe struny. Za formę – właściwie można by powiedzieć dokładnie to samo – dosadną, liryczną, bezpardonową i trafiającą w samo serce. Dwoma utworami tego artysty, które szczególnie łączną te dwa pola twórczości są: „Nienawidzę Cię Polsko” (szczególnie odważne za krytykowanie kraju, który nie jest jedyną ojczyzną Mozila, co dla wielu wystarcza, by uważać go za obcego, a co za tym idzie – nieuprawnionego do ocenienia Polski) oraz „Pożegnanie Małego Wojownika” (które razem z drugiem pacyfistycznym utworem – „Wojenką” Lao Che – wywołuje we mnie wręcz fizyczną niezgodę na katastrofę jaką jest wojna).

Łukasz Dubiel – Czesława uwielbiam za niekonwencjonalne utwory w które trzeba się wsłuchać żeby zrozumieć treść. Nie jest to śpiew dla śpiewu ale głębszy przekaz. No i oczywiście poczucie chumoru. Za teksty podkładane Olafowi powinien dostać Oskara.

Natalia Łagan – Czesław Mozil jest artystą stawiającym intrygujące pytania, jego twórczość skłania do refleksji nad dzisiejszym światem, rządzącym nim wartościami i naszym jego odczuwaniem. W swoich piosenkach porusza tematy trudne, tabu. Jego twórczość dotyka najgłębszych emocji. Jest prawdziwa i szczera, co w dzisiejszych czasach nie jest regułą. Bardzo chciałabym wybrać się na koncert Czesława do Świdnicy, miasta, które od niedawna odkrywam. Miasta ludzi z pasją, miasta ludzi gór.

Jolanta KowalikO twórczości Czesława Mozilla dowiedziałam się z YouTube. Miałam wrażenie że jego muzyka to nie będzie „moja bajka” twórca niszowy, taki trochę śmieszek w ogólnym odbiorze po przesłuchaniu jego piosenek nie mogłam wyjść z zachwytu. Delikatne, subtelne utwory , świetne teksty. Sam artysta mega wykształcony i zdolny Moja ulubiona to Krucha blondynka i maszynka do ćwierkania Czesława się albo kocha albo nie zna.

Szczegółowy regulamin konkursów organizowanych na portalu Świdnica24 znajdziesz TUTAJ.

/oprac. AN/
/materiały – Świdnicki Ośrodek Kultury/

Poprzedni artykułPrzedszkole w Marcinowicach do rozbudowy
Następny artykułKociaki szukają nowych domów