Strona główna 0_Slider Jest bardzo ślisko! Dwa zdarzenia na drogach powiatu świdnickiego

Jest bardzo ślisko! Dwa zdarzenia na drogach powiatu świdnickiego

0

Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń, ale oba poranne zdarzenia na drogach powiatu świdnickiego wyglądały bardzo poważnie. Dwa samochody osobowe zderzyły się z ciężarówkami. Droga wojewódzka nr 382 niedaleko Starego Jaworowa była zablokowana od godziny 6.00, od 7.20 są utrudnienia na krajowej piątce.

Tuż po godzinie 6.00 na drodze wojewódzkiej 382 ze Świdnicy do Strzegomia kierowca samochodu marki BMW, który ciągnął przyczepkę wypełnioną choinkami, stracił stateczność i doprowadził do zderzenia z ciężarówką. Pracujący na miejscu policjanci wyznaczyli objazdy. O godz. 10.15 przejazd został odblokowany.

O 7.20 do kolejnego zderzenia doszło na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 5 z powiatową. Samochód osobowy w wyniku uderzenia wpadł do rowu. Jak informuje Szymon Szczepaniak, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy, sprawcą kolizji był kierujący samochodem marki Volkswagen Golf, który nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu kierowcy zestawu ciężarowego MAN.

Synoptycy już w niedzielę wydali ostrzeżenie przed marznącymi opadami deszczu. Im dalej na północ Dolnego Śląska, tym sytuacja jest trudniejsza. Drogi mogą być oblodzone.

/red./

Poprzedni artykułFotowoltaika — sposób na obniżenie kosztu ogrzewania domu
Następny artykułPonad 500 nowych chorych z COVID-19 w szpitalach. Raport resortu zdrowia