Strona główna Artykuł sponsorowany Jaki system klimatyzacyjny wybrać do domu

Jaki system klimatyzacyjny wybrać do domu

0

Co uwzględnić wybierając system klimatyzacyjny do domu? Wybierając system klimatyzacyjny do domu, należy wziąć pod uwagę cechy architektoniczne budynku, stan okablowania elektrycznego i jego zdolność do wytrzymania znacznych obciążeń. A także poprawnie obliczyć moc przyszłego klimatyzatora. Jakie zadania spełnia system klimatyzacyjny w domu? Nawilża lub osusza powietrze i utrzymuje określoną temperaturę w domu. A także oczyszcza powietrze dostarczane do domu oraz utrzymuje cyrkulację i wymianę powietrza.

system klimatyzacyjny

Jaki system klimatyzacyjny wybrać do domu?
Wybierając system klimatyzacyjny https://reklim.pl/oferta/klimatyzacja/ do domu, trzeba wziąć pod uwagę następujące kwestie:

  • Moc klimatyzatora – dobierana jest w zależności od obszaru, oświetlenia pomieszczenia, liczba źródeł ciepła, w tym ilości osób.
  • Efektywności energetyczna. Ten parametr reprezentuje zużycie energii dla danej mocy klimatyzatora.
  • Typ sprężarki. Najlepszym rozwiązaniem byłby klimatyzator do domu ze sprężarką inwerterową.
  • Jakość powietrza. Warto preferować modele nie z funkcją filtracji, ale z możliwością wlotu powietrza z zewnątrz.
  • Automatyzacja. Wiele modeli nowoczesnych klimatyzatorów ma możliwość automatycznego wykonywania większości czynności, co w naturalny sposób wpływa na ich koszt.
  • Projekt. System split wpłynie zarówno na wystrój wnętrza, jak i na elewację budynku. Klimatyzatory okienne zwykle psują wygląd domu, podczas gdy inteligentnie zaprojektowane systemy split umożliwiają umieszczenie modułów zewnętrznych na ścianie, wnęce lub balkonie, a moduły wewnętrzne harmonijnie wpasowują się we wnętrze.

Jak poprawnie obliczyć wymaganą moc systemu klimatyzacyjnego?
Przede wszystkim system klimatyzacyjny https://reklim.pl/ dobierany jest w zależności od powierzchni pomieszczenia, które należy klimatyzować. Jeżeli trzeba schłodzić pomieszczenie o powierzchni 20m2, moc systemu split powinna mieścić się w przedziale od 2,0 do 2,5 kW, w zależności od ilości dostępnych w pomieszczeniu urządzeń AGD generujących ciepło, oświetlenie pomieszczenia i inne dopływy ciepła, w tym od znajdujących się w nim ludzi.

Systemy multi-split
Systemy te doskonale poradzą sobie z zadaniem klimatyzacji, zarówno w małym domu, jak i w dużej posiadłości. Składają się z jednej jednostki zewnętrznej i kilku wewnętrznych. Instalacja takiego klimatyzatora będzie najbardziej uzasadniona, jeśli priorytetem jest minimalne naruszenie integralności wyglądu architektonicznego elewacji budynku.

Klimatyzatory kasetonowe
Klimatyzatory te są dobrym rozwiązaniem do montażu podtynkowego w płytach gipsowo-kartonowych lub sufitach podwieszanych, ale w domach dwukondygnacyjnych zwykle powstają konstrukcje, w których odległość między sufitem podwieszanym a samym sufitem nie pozwala na umieszczenie jednostki wewnętrznej kasetonowej. Posiadają czterostronny rozkład przepływu powietrza, dobrze nadają się do umieszczenia w centrum pomieszczeń o dużej powierzchni.

Klimatyzatory kanałowe
Ponieważ jednostka wewnętrzna i kanały powietrzne znajdują się nad sufitem podwieszanym, rzadziej w ścianach lub na poddaszu, ważne jest, aby montaż takiego systemu klimatyzacji https://www.reper.pl/co-warto-wiedziec-o-klimatyzacji/ był zapewniony na etapie projektowania. Ich główną zaletą jest ukryty montaż – widoczne pozostają jedynie ozdobne kratki wentylacyjne, które nie przykuwają wzroku i nie psują wyglądu wnętrza pomieszczenia.

Klimatyzatory ścienne i sufitowe
Mogą być również dobrym rozwiązaniem dla stworzenia komfortowego klimatu w domach. Uniwersalna konstrukcja umożliwia montaż na suficie lub na ścianie bliżej podłogi. Niewielkie wymiary pozwalają korzystnie umieścić klimatyzator tam, gdzie nie ma podwieszanego sufitu lub nie ma możliwości zamontowania systemu ściennego.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułMichał Mossoń odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski!
Następny artykułCzy licówki można wybielić