Strona główna Artykuł sponsorowany Jak anulować kredyt frankowy

Jak anulować kredyt frankowy

0

Czy sytuacja poszkodowanych frankowiczów jest obecnie lepsza? Tak, a stało się to dzięki wyrokowi, który został wydany w 2019 roku przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Polskie sądy uwzględniły interpretację tej instytucji sądowniczej, dzięki czemu coraz częściej wydawane są wyroki korzystne dla osób, które zaciągnęły kredyty we frankach szwajcarskich. A dokładnie wskazano, że umowy kredytowe zawierające klauzule abuzywne można unieważnić. Dlatego wielu kredytobiorców występuje z pozwem do sądów rejonowych o anulowanie kredytu frankowego.

kredyt frankowy

Jak anulować kredyt frankowy?
Przeprowadzeniem procedury unieważnienia umowy kredytowej we frankach zajmują się prawnicy, ponieważ samodzielne dochodzenie swoich praw jest dość trudne. Udowodnienie przed sądem, że w umowie kredytowej zawarte są klauzule niedozwolone pozwala uwolnić się od powstałego zadłużenia.

Na czym polega anulowanie kredytu frankowego?
To inaczej unieważnienie kredytu zaciągniętego we frankach szwajcarskich, czyli stwierdzenie nieważności umowy będącej podstawą jego zaciągnięcia. Co to oznacza dla frankowiczów? Anulowanie kredytu frankowego https://odfrankuj.org/blog/ to uznanie, że taka umowa kredytowa nigdy nie została zawarta. Obie strony w sprawie frankowej zostają zobowiązane do zwrotu środków finansowych które pozyskały wyniku jej obowiązywania.

Na czym polega przedawnienie roszczeń?
Przepisy Kodeksu cywilnego podają terminy przedawnienia konkretnych roszczeń. Jeśli chodzi o anulowanie kredytów frankowych ich interpretacja jest różna, głównie budzi wątpliwości kwestia daty, od której rozpoczyna się liczenie terminu przedawnienia. Co to oznacza w praktyce? Sąd może nabrać przekonania, że roszczenie banku, który udzielił kredytu frankowego https://odfrankuj.org/ względem frankowicza jest nieaktualne, z uwagi na przedawnienie. A dokładnie będzie to oznaczało, że kredytobiorca nie będzie zobowiązany do zwracania bankowi pieniędzy z zaciągniętego kredytu, a jednocześnie uzyska zwrot pieniędzy które wpłacił do banku.

Jak sąd może odnieść się do kwestii przedawnienia? Jeżeli zapadnie wyrok o anulowaniu umowy frankowej sąd może nie uwzględnić przedawnienia i nakazać rozliczenie się z bankiem. W przypadku gdy, suma wszystkich wpłat na rzecz banku była wyższa niż kwota kredytu nie trzeba się obawiać. Problem może wystąpić, jeżeli jest ona niższa. Frankowicze muszą dopilnować aby, wyrok sądowy nie zawierał rozliczenia ich roszczenia z roszczeniami banku.

Procedura sądowa przy anulowaniu kredytu frankowego
Aby uzyskać anulowanie kredytu frankowego trzeba wystąpić do sądu z powództwem cywilnym. Jeżeli sprawa wydaje się bardzo skomplikowana lepiej skorzystać z pomocy prawników, ponieważ mają oni duże doświadczenie w wygrywaniu spraw frankowych. Nie ma sensu odkładać założenia pozwu, przeciwko bankowi który okazał się nieuczciwy wstawiając do umowy kredytowej klauzule abuzywne. Jest naprawdę bardzo duża szansa na unieważnienie umowy kredytowej i odzyskanie niesłusznie wpłaconych pieniędzy.

Co warto jeszcze wiedzieć o anulowaniu kredytów frankowych?
Prawnik podczas konsultacji wyjaśni dokładnie na czym to polega. Oczywiście do czasu uzyskania prawomocnego wyroku, trzeba spłacać raty kredytowe. Jest to ważne, ponieważ powstanie zaległości może stać się przyczyną wypowiedzenia przez bank umowy i pogorszenia się sytuacji frankowicza.
Ważną kwestią związaną z wyrokiem unieważniającym umowę jest zdjęcie hipoteki z nieruchomości, na zakup której zaciągnięto kredyt frankowy https://www.lolapopp.pl/co-dalej-frankowicze/. Frankowicze mają jeszcze jedną możliwość pozbycia się kredytu a mianowicie odfrankowienie zadłużenia, które polega na zmianie waluty z franków na złotówki.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułCzy licówki można wybielić
Następny artykułNowy rozkład jazdy pociągów, ceny biletów w górę