Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska „Fart” świętował 10. urodziny

„Fart” świętował 10. urodziny [FOTO]

0

Zaczynali jako sekcja nauki tańca, dziś są rozpoznawalną marką w regionie i Polsce. Zachwycają układami, sercem do tańca i z sukcesem zdobywają wyróżnienia na kolejnych konkursach. Formacja taneczna „Fart”, działająca przy Samorządowym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej, obchodzi 10-lecie swojego istnienia.

Impreza jubileuszowa, wielokrotnie przekładana z powodu epidemii koronawirusa, odbyła się w sobotę, 11 grudnia. Dziewczęta zaprezentowały część swojego bogatego dorobku artystycznego. Nie zabrakło także wspomnień sprzed lat, które wywołały u wielu nie tylko uśmiech, ale także i wzruszenie. Na ręce instruktorów, Anny Trzeciak i Lubomira Szmida, gratulacje i podziękowania złożyli burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz oraz dyrektor SOKiBP Sylwester Bartczak. Okolicznościowe upominki otrzymały także tancerki należące do zespołu.

Początki zespołu „Fart” sięgają 2010 roku, kiedy w SOKiBP powstała sekcja nauki tańca nowoczesnego pod kierownictwem uznanego instruktora tańca, Lubomira Szmida. Po kilku latach jako kolejny instruktor, specjalizujący się w układach mażoretkowych, dołączyła do niego Anna Trzeciak. I ten znany i poważany duet instruktorski do dzisiaj zajmuje się zespołem tanecznym, prezentującym układy mażoretkowe i taniec nowoczesny.

„Fart” w czasie dziesięciu lat swojego istnienia zanotował kilkadziesiąt występów na różnego rodzaju imprezach w województwie dolnośląskim: festynach, turniejach, paradach, dniach miast i imprezach charytatywnych. Dziewczęta z zespołu występowały także za granicą, między innymi na festiwalu w Macedonii. Brały udział w międzynarodowych warsztatach tanecznych w Republice Czeskiej. W tym roku zajęły IV miejsce na Mistrzostwach Mażoretek Polski Zachodniej w Górze, w kategorii pompom oraz III miejsce w II Mistrzostwach Polski Federacji WAMT Polska. Zespół, wkraczając w 11. rok swojego funkcjonowania, stał się najdłużej działającym dziecięco-młodzieżowym zespołem tanecznych w historii gminy Jaworzyna Śląska.

/SOKiBP, opr. mn/

Poprzedni artykułKolejny wspaniały sukces na koncie Liliany Pańków
Następny artykułŚwiąteczny jarmark od czwartku. Handlowe domki już stoją, trwa budowa szopki [FOTO]