Strona główna Wydarzenia Świdnica Dopłacili do wymiany kopciuchów, będą kolejne pieniądze w 2022 roku

Dopłacili do wymiany kopciuchów, będą kolejne pieniądze w 2022 roku

0

Środki finansowe  przyznane w ramach dotacji na wymianę tzw. „kopciuchów” są już na kontach mieszkańców gminy Świdnica. Łącznie to ponad 450 tys. zł. Następne wnioski czekają na ocenę i realizację płatności. Dofinansowanie do wymiany starych pieców to kolejny krok samorządu gminy Świdnica w walce ze smogiem, po termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej (szkół i świetlic) – informuje Janusz Waligóra, rzecznik prasowy gminy Świdnica.

Warunkiem w gminnym programie dotującym wymianę systemów starego typu wykorzystujących paliwo stałe był zakup proekologicznego kotła grzewczego. Z dotacji w kwocie do 50 procent kosztów przedsięwzięcia – nie więcej jednak niż 7 tysięcy złotych brutto – w tym roku skorzystało 68 wnioskodawców.

– To pomoc, która z pewnością przyczyni się do podniesienia jakości naszego powietrza. Program gminny nie jest skomplikowany i nie ma kryteriów dochodowych. Będziemy go kontynuować w 2022 r. zabezpieczając w budżecie gminy na ten cel kwotę pół miliona zł – podkreśla wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

/red./

Poprzedni artykułOddaj krew i odbierz choinkę! Świąteczna akcja Lasów Państwowych i centrów krwiodawstwa
Następny artykułProducent mebli drewnianych – „stawiamy na jakość!”