Strona główna Artykuł sponsorowany Dlaczego druk DGT jest jedną z najpopularniejszych metod znakowania?

Dlaczego druk DGT jest jedną z najpopularniejszych metod znakowania?

0

Coraz więcej osób decyduje się na noszenie odzieży, na której widnieją wykonane na indywidualne zamówienie nadruki. Znakowanie odzieży może odbywać się bardzo różnymi technikami. Jedną z najbardziej popularnych jest druk DTG.

Jakie zalety ma druk DTG?
Druk DTG (skrót ten został utworzony od określania Direct To Garment) jest jedną z najbardziej nowoczesnych technik drukarskich. Zamiennie określa się tę technikę po prostu drukiem cyfrowym. Technologia ta wykorzystywana jest do znakowania odzieży wyjątkowo często, gdyż ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim druk DTG pozwala na niezwykle dokładne oddanie na tkaninie niemal każdego koloru z koła barw. Do tego technologia ta pozwala zachować głębię koloru. Wykorzystując tę nowoczesną technologię można otrzymać na odzieży wyjątkowo trwałe, bardzo wysokiej jakości nadruki. Co więcej, stosując druk DTG można nanosić obrazy na bardzo różne rodzaje odzieży wykonanej z różnych tkanin. Z powodzeniem druk ten może być wykorzystywany do wykonywania nadruków nawet na ubraniach wykonanych z dzianiny.

Czy warto decydować się na noszenie ubrań z nadrukami wykonanymi techniką DTG?
Rozmawiając o zaletach, jakie ma druk DTG, nie można pominąć jeszcze jednej, niezwykle istotnej kwestii. Otóż ubrania, na których znajdują się nadruki wykonane tą techniką są bardzo komfortowe w noszeniu. Do wykonania nadruków metodą DTG wykorzystywane są tusze, które nie wpływają na komfort i wygodę noszenia. Druk jest bardzo lekki i przepuszcza powietrze. Dzięki temu T-shirt czy inne ubrania z nadrukiem można nosić nawet w bardzo upalny dzień.

Dlaczego warto oferować odzież znakowaną metodą druku DTG?
Technika druku cyfrowego pozwala na bardzo szybkie nanoszenie na ubrania wzorów. Doskonale sprawdza się więc w małych firmach zajmujących się produkcją odzieży obejmującej krótkie serie. Technologia ta sprawdza się też w przypadku wykonywania pojedynczych, unikalnych sztuk odzieży. Druk DTG nie wymaga wcześniejszego przygotowywania matryc wydruku. Dzięki temu czas wydruku jest krótki, a ponadto daje to możliwość zróżnicowania wzorów, które znajdą się na odzieży. Co więcej, druk cyfrowy jest bardzo ekonomiczny. Brak konieczności przygotowywania matryc sprawia, że nawet zamawiając jedną sztukę odzieży z własnym nadrukiem, klienci zbyt wiele nie zapłacą. Za pomocą druku DTG można nanosić nadruki na bardzo różne rodzaje odzieży. Najczęściej jednak w ten sposób nanosi się wzory na wykonane z bawełny koszulki, topy czy bluzy. Technologia ta sprawdzi się również do nanoszenia wzorów na bawełniane torby na zakupy.

Druk cyfrowy DTG jest jedną z najczęściej wykorzystywanych technik do znakowania odzieży. Druk DTG nie bez powodu cieszy się dzisiaj ogromną popularnością. Jedną z jego największych zalet jest możliwość bardzo dokładnego. precyzyjnego odwzorowania praktycznie każdego wzoru. Ponadto każdy może zamówić własny nadruk nawet tylko na jednej koszulce. Do nadrukowania nadają się bardzo różne wzory, mogą to być również fotografie. Znakowane tą techniką rzeczy odznaczają się do tego perfekcyjnym odwzorowaniem kolorów.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPoprawią bezpieczeństwo na dwóch przejściach dla pieszych
Następny artykuł42-latek zatrzymany z narkotykami