Strona główna 112 42-latek zatrzymany z narkotykami

42-latek zatrzymany z narkotykami

0

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu na terenie Świdnicy mieszkańcowi powiatu dzierżoniowskiego. 42-latek odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego świdnickiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili, że 42-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego przebywający na terenie Świdnicy może być w posiadaniu substancji zabronionych. W wyniku wspólnych działań funkcjonariuszy, policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli pojazd, którym kierował 42-latek – informuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

W trakcie czynności związanych z przeszukaniem pojazdu mężczyzny, policjanci ujawnili i zabezpieczyli foliowy worek z zawartością białej sypkiej substancji. Badania na testerach narkotykowych potwierdziły, że zabezpieczona substancja to amfetamina. W toku dalszego przeszukania w mieszkaniu mężczyzny zabezpieczano kolejne porcje tego narkotyku. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 700 porcji handlowych amfetaminy – relacjonuje Ząbek.

42-letni mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd. – W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności – przypomina rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułDlaczego druk DGT jest jedną z najpopularniejszych metod znakowania?
Następny artykułZabójstwo Kristiny z Mrowin. Areszt dla Jakuba A. przedłużony do czerwca