Strona główna Zwierzaki Cierpliwie pozowały na rzecz swoich kumpli. Świąteczna sesja w schronisku

Cierpliwie pozowały na rzecz swoich kumpli. Świąteczna sesja w schronisku

0

Ogromna cierpliwość fotografa, opiekunów i samych modeli zaowocowała wzruszającą sesją. Psiaki i koty ze Schroniska dla bezdomnych Zwierząt przy ul. Pogodnej w Świdnicy w świątecznej atmosferze zachęcają do wsparcia, całej, liczącej blisko 140 zwierząt, ekipy.

Do zdjęć, opublikowanych na portalu społecznościowym, opiekunowie zwierzaków dołączyli list, pisany w imieniu swoich podopiecznych:

„Mikołaju, tak jak zwykle prosimy Cię o rodzinę, dobrych ludzi, którzy zrozumieją nasze potrzeby i będą z nami do końca naszych dni. Każdy z nas na to czeka… Stary, młody, duży i mały, zarówno pies jak i kot. Marzymy o tym, by nasz los się odmienił. Jak w każdym liście do Mikołaja zawarliśmy także inne życzenia, które również umilą nam Święta Bożego Narodzenia. Chcielibyśmy prosić o wsparcie, zarówno rzeczowe jak i finansowe… Wielu z nas wymaga leczenia, zabiegów i droższych leków, potrzebujemy Świątecznego Wsparcia by nasi opiekunowie, którzy są naprawdę super, nie musieli się już martwić o to, że czegoś nam zabraknie lub nie będzie ich stać na nasze leczenie i utrzymanie. Jest nas około 130, a opiekunów zaledwie 10! Codziennie u nas są, głaszczą, dają jedzonko i okazują troskę, ale to mimo wszystko nie wystarcza.
Jeśli moglibyśmy mieć ostatnią prośbę to prosimy o dary rzeczowe te takie wyjątkowe, które są nieco lepszej jakości. Marzy nam się na obiadki pyszna mokra i sucha karma, która zawiera bardzo dużo mięska, dzięki niej mamy siłę na to, by czekać na domek i wychodzić na spacerki z wolontariuszami. Na spacerkach jest naprawdę fajnie, chcemy mieć siłę na nie chodzić. Na mroźne zimowe noce przydałyby się gruuuuube ciepłe kocyki, byśmy nie musieli martwić się tym, że będzie nam zimno. Nie każdy z nas ma takie szczęście i mieszka w ciepłym pawilonie czy ogrzewanym pomieszczeniu, te większe mieszkają w budach, gdzie muszą mieć mięciutkie kocyki. Kotki szepczą, że chciałyby nieco więcej żwirku i zabawek, jeśli można, bo więcej wylatuje za kuwetkę niż jest w środku… A przecież później sam się do niej nie wsypie, prawda? Uważamy, że nie prosimy o zbyt dużo, prosimy o to, co powinniśmy mieć już od maluszka, ale niestety los nas nie oszczędzał, dlatego liczymy na Twoje wsparcie i na to, że ktoś kiedyś da nam drugą szansę i ze schroniskowej rzeczywistości przeniesiemy się do przytulnych domów, dobrych rodzin.”

Zwierzakom można pomóc, przywożąc dary rzeczowe na Pogodną 3 lub wpłacając datki:

Na świąteczną zbiórkę:
Na konto Fundacji – operatora schroniska i odliczaj darowiznę od podatku!
Fundacja Mam Pomysł
07 1750 0012 0000 0000 3089 1082
koniecznie z dopiskiem: „ darowizna – schronisko w Świdnicy”.
Schronisko dla odwiedzających nie będzie otwarte w dniach 24-26 grudnia 2021 oraz 1,2 i 6 stycznia 2022r.
Poprzedni artykuł5 drobnych prezentów dla miłośników elektroniki
Następny artykułUbezpieczenie mienia – co warto wiedzieć?