Strona główna Artykuł sponsorowany Ubezpieczenie mienia – co warto wiedzieć?

Ubezpieczenie mienia – co warto wiedzieć?

0
Towarzystwa ubezpieczeniowe, posiadają w swojej ofercie szereg ubezpieczeń, które dbają o bezpieczeństwo Twoje i bliskich. Komunikacyjne, zdrowotne, na życie, turystyczne, emerytalne czy specjalistyczna odpowiedzialność cywilna to tylko niektóre z nich. Kolejną ważną grupą są ubezpieczenia majątkowe. Co warto o nich wiedzieć?

Zabezpieczenie majątku
Ubezpieczenia domu lub mieszkania, od nieprzewidzianych zdarzeń losowych daje poczucie bezpieczeństwa. Polisa w formie rozszerzonej zabezpiecza mienie przed takimi ryzykami, jak między innymi silny wiatr, powódź, zalanie, pożar, grad. Ciekawym rozwiązaniem jest polisa all risk, która zabezpiecza wszelkie szkody powstałe w mieniu ubezpieczonego. Polisę warto rozszerzyć na wypadek kradzieży z włamaniem i dewastacji, a także przepięcia, które zabezpieczą w czasie burzy sprzęt elektroniczny w gospodarstwie domowym. Jeżeli posiadasz cenne przedmioty, takie jak obrazy, porozmawiaj z Agentem, jak możesz dodatkowo je ubezpieczyć.

Suma ubezpieczenia
Przy zawieraniu umowy, klient jest zobligowany do podania Agentowi sum ubezpieczenia. Osobno dla budynku i elementów stałych, jak i ruchomości domowych, czyli wyposażenia. W jego skład wchodzą między innymi meble, elektronika, dywany i inne rzeczy codziennego użytku. Suma ubezpieczenia to nic innego, jak określenie wartości. Jeżeli nie wiesz, jak ją ustalić, porozmawiaj z Agentem ubezpieczeniowym, który na podstawie swojej wiedzy i doświadczenia zawodowego pomoże w ich ustaleniu.

Jakie towarzystwo wybrać?
Na rynku jest wiele towarzystw ubezpieczeniowych. Cena nie powinna być jedynym kryterium wyboru. Zanim wybierzesz, porównaj oferty ubezpieczeń mienia różnych towarzystw. Propozycje różnią się między sobą zakresem, wariantami i ceną. Warto wybrać dla siebie najlepszą opcję.

Co jeszcze posiada polisa ubezpieczenia domu lub mieszkania?
Warto zadbać o ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, która chroni przed szkodami wyrządzonymi osobom trzecim, na przykład przez dzieci ubezpieczonego. Jeżeli masz psa, takie ubezpieczenie chroni także przed roszczeniami z tego tytułu. Nie zapomnij powiedzieć Agentowi, że posiadasz pupila, gdyż niektóre towarzystwa, wymagają podania takiej informacji przy zawarciu umowy. Assistance dla domu jest kolejnym elementem. W momencie, kiedy w domu będziesz miał awarię, możesz skorzystać z usługi fachowca i nie tylko.

O czym jeszcze warto pamiętać?
Po wybraniu i podpisaniu umowy pamiętaj o Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. W momencie szkody, szybko znajdziesz potrzebne informacje na temat zakresu posiadanej polisy i sposobu, w jaki należy zgłosić zdarzenie do towarzystwa ubezpieczeniowego.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułCierpliwie pozowały na rzecz swoich kumpli. Świąteczna sesja w schronisku
Następny artykułDobiega końca świdnicki jarmark bożonarodzeniowy [FOTO]