Strona główna 0_Slider Oddaj krew i odbierz świąteczne drzewko. Akcja „Choinka dla życia” również w...

Oddaj krew i odbierz świąteczne drzewko. Akcja „Choinka dla życia” również w Świdnicy [FOTO]

0

Już dzisiaj każdy, kto zechce przekazać wyjątkowy dar krwi, będzie mógł wziąć udział w akcji „Choinka dla życia”. Dla krwiodawców leśnicy przygotowali naturalne, świąteczne drzewka. Z inicjatywy będą mogli skorzystać również uczestnicy czwartkowej akcji oddawania krwi, która odbędzie się w gmachu byłego gimnazjum przy ulicy Kozara-Słobódzkiego w Świdnicy.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia Lasy Państwowe wspólnie z Narodowym Centrum Krwi promują ideę honorowego krwiodawstwa. Dawcy, którzy 16 grudnia oddadzą krew lub jej składniki – płytki krwi lub osocze, otrzymają naturalne drzewka świąteczne.

Akcja „Choinka dla życia” odbędzie się na terenie całego kraju, we współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W ramach akcji krew można oddać nie tylko w stacjonarnych punktach krwiodawstwa, ale także w punktach mobilnych. Z inicjatywy będą mogli skorzystać również uczestnicy czwartkowej akcji oddawania krwi, która odbędzie się w godzinach od 9.00 do 13.00 w budynku dawnego Gimnazjum nr 1 (ul. Kozara-Słobódzkiego 21) w Świdnicy.

Szczegółowe informacje wraz ze wskazaniem miejsc, gdzie można przyłączyć się akcji są dostępne na stronie choinkadlazycia.pl.

/opr. red./

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułCukiernie we Wrocławiu. 3 najlepsze miejsca
Następny artykułPonad 22 tys. nowych zakażeń w kraju, zmarły 592 osoby. Najnowsze dane resortu zdrowia