Strona główna 0_Slider Charytatywne granie dla Jagódki

Charytatywne granie dla Jagódki [DUŻO ZDJĘĆ]

0

Aż dziewięć zespołów wzięło udział w Charytatywnym Turnieju Piłki Siatkowej dla kobiet. Zmagania pod hasłem „Gramy dla Jagody” odbyły się w niedzielę, 5 grudnia w hali sportowej w Jaworzynie Śląskiej.

Tego dnia rywalizacja sportowa miała oczywiście drugorzędne znaczenie, a liczyła się przede wszystkim pomoc małej mieszkance gminy Jaworzyna Śląska – Jagodzie Góreckiej. W zmaganiach starszych siatkarek wzięło udział pięć zespołów, a najlepsze okazały się zawodniczki MKS-u IgnerHome Volley Świdnica. Cztery ekipy wzięły udział w turnieju przeznaczonym dla młodszych siatkarek. Tam z kolei najlepszy okazał się Lider Dzierżoniów – komentuje Monika Siwiak, jedna z organizatorek całego przedsięwzięcia.

Klasyfikacja końcowa:

Starsze zawodniczki:
1. MKS IgnerHome Volley Świdnica
2. SKS Świdnica
3. Revival Dzierżoniów
4. KAS Świdnica
5. Ząbkowice Śląskie

Młodsze siatkarki:
1. Lider Dzierżoniów
2. Volley Jaworzyna Śląska
3. Piątki Jaworzyna Śląska
4. Zwierzogród

Turniej zakończył się sukcesem, trwa liczenie ostatnich zebranych pieniążków, ale udało się uzyskać kwotę około 2800 złotych niezbędną na koszty rehabilitacji i pomocy medycznej dla Jagody, mieszkanki gminy Jaworzyna Śląska. Na uczestniczki turnieju czekały medale i puchary, a na gości ciasto, kanapki, kawa, herbata i woda. Do nabycia były również rzeczy wykonane przez naszych uczniów – między innymi ręcznie malowana porcelana ufundowana przez zakłady porcelany stołowej Karolina w Jaworzynie Śląskiej – dodają organizatorzy charytatywnych zawodów, gmina i szkoła podstawowa w Jaworzynie Śląskiej oraz klub MKS Lider Dzierżoniów.

/MDvR/

Poprzedni artykuł6 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę podczas wyboru lokalu na wigilię firmową
Następny artykułImplanty zębów a palenie tytoniu