Strona główna Artykuł sponsorowany 6 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę podczas wyboru lokalu na wigilię...

6 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę podczas wyboru lokalu na wigilię firmową

0

Wigilia pracownicza to jeden z najpopularniejszych grudniowych zwyczajów. To wydarzenie, które najczęściej organizuje się poza miejscem pracy, aby podkreślić jego uroczysty charakter. Dzięki temu kadra zarządzająca może podziękować swoim pracownikom za kolejny rok efektywnej pracy i nieco lepiej poznać osoby, które tworzą firmę. Na co zwrócić uwagę przy wyborze miejsca na wigilię, aby mieć pewność, że spotkanie przebiegnie w jak najlepszej atmosferze?

  1. Termin

Najwięcej wigilii firmowych organizowanych jest w grudniu. O zarezerwowaniu miejsca w lokalu warto jednak pomyśleć z odpowiednim wyprzedzeniem. Wybierając termin, warto wziąć pod uwagę kalendarz urlopowy. Im bliżej świąt, tym więcej osób może być niedostępnych. Wigilia pracownicza zazwyczaj odbywa się w godzinach popołudniowych. Choć największą popularnością cieszą się terminy piątkowe (dzięki temu można sobie pozwolić na opuszczenie lokalu w nieco późniejszych godzinach), to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować świąteczne spotkanie w tygodniu, w miarę możliwości wynagradzając pracownikom ewentualne niedogodności z tym związane możliwością rozpoczęcia pracy dwie lub trzy godziny później niż zwykle.

  1. Liczba miejsc w lokalu

Małe i średnie firmy zatrudniające kilku lub kilkunastu pracowników nie powinny mieć problemu ze znalezieniem miejsca w większości restauracji. Przedsiębiorstwa zatrudniające więcej niż 100 osób muszą jednak pomyśleć o nieco większym lokalu, a nawet sali bankietowej, która pozwoli pomieścić wszystkich gości. Przed rezerwacją miejsca warto zebrać deklaracje obecności od pracowników wraz z informacją o ewentualnych osobach towarzyszących (jeśli firma przewiduje możliwości ich zapraszania).

  1. Menu

Choć na tradycyjnej kolacji wigilijnej królują dania bezmięsne, na spotkaniu pracowniczym menu może być nieco bardziej zróżnicowane. Wiele lokali przygotowuje na tę okazję specjale oferty, uwzględniając zarówno dania mięsne, jak i wegetariańskie czy wegańskie. Jeśli w wigilii firmowej będą brać udział osoby, które cierpią na jakiekolwiek alergie pokarmowe, warto taką informację przekazać obsłudze przed stworzeniem rezerwacji.

  1. Wystrój sali

Wybierając lokal na wigilię, warto upewnić się, czy wnętrze zyska świąteczną aranżację, która sprawi, że spotkaniu będzie towarzyszyć jeszcze lepsza atmosfera.

  1. Dodatkowe atrakcje

Wspólne tworzenie ozdób choinkowych i dekorowanie świątecznego drzewka? Zabawa z DJ-em do białego rana? A może degustacja win z profesjonalnym sommelierem? Jeśli chcesz, żeby wigilia firmowa zapadła pracownikom w pamięć, pomyśl o dodatkowych atrakcjach, które uświetnią ten wyjątkowy wieczór.

  1. Nocleg

Jeśli wigilia pracownicza odbywa się w innym mieście lub w miejscu, z którego powrót byłby mocno utrudniony, warto pomyśleć o zapewnieniu uczestnikom noclegu. W takim wypadku najlepiej na miejsce spotkania wybrać hotelową restaurację i wykupić pracownikom nocleg w budynku, w którym odbywa się uroczystość.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułWalczyli w Kaliszu
Następny artykułCharytatywne granie dla Jagódki [DUŻO ZDJĘĆ]