Strona główna Artykuł sponsorowany 5 gadżetów dla Twojego mobilnego biura

5 gadżetów dla Twojego mobilnego biura

0
Większość mikroprzedsiębiorców spędza sporo czasu w podróży, czy to odwiedzając klientów, czy jadąc na konferencję, czy budując sieć kontrahentów. Jakie sprzęty mogą ułatwić pracę?

Większość mikroprzedsiębiorców spędza sporo czasu w podróży, czy to odwiedzając klientów, czy jadąc na konferencję, czy budując sieć kontrahentów. Covid w dużym stopniu zmienił nasze zawodowe nawyki. Okazało się, że wiele spraw można załatwić przez tele- albo wideokonferencje. Nie zmienia to jednak faktu, że trudno w ten sposób zastąpić kontakt twarzą w twarz. Współpraca z osobą, którą znasz osobiście układa się zupełnie inaczej. Wielu więc z nas nadal sporo czasu spędza w drodze. Jakie sprzęty mogą nam to ułatwić?

Laptop
Oczywisty must-have wyjazdów służbowych. Aby jak najlepiej sprawdził się w swojej roli, powinien być:

  • lekki – w końcu nie wiadomo, ile będziemy go nosić, szczególnie podróżując pociągiem (ale i parking, gdzie zostawimy auto, może być ulokowany daleko od siedziby klienta, np. w centrum stolicy),
  • wytrzymały – aby nie ucierpiał w transporcie, dlatego najlepiej, jeśli ma aluminiową obudowę,
  • mieć mocną baterię – to nie do wiary, ale w wielu pociągach dalekobieżnych nadal nie ma gniazdek albo są tylko w korytarzach,
  • no i oczywiście mieć zainstalowany mobilny Internet, najlepiej w sieci o dobrym zasięgu.

Klawiatura bezprzewodowa
Często będąc w trasie odpisujemy na maile, kończymy prezentację i wykonujemy wiele czynności związanych z pisaniem. Musimy więc w miarę sprawnie i wygodnie móc operować klawiaturą.

Jeśli nasz podstawowy sprzęt to tablet, pisanie na nim nie jest zbyt wygodne. Tu świetnie się sprawdza osobna klawiatura bezprzewodowa, która na chwilę przekształca go w pełnofunkcyjnego laptopa. A kiedy jej nie potrzebujemy – składamy, chowamy i po kłopocie.

Myszka bezprzewodowa
Taka sama zasada dotyczy myszki bezprzewodowej. Do wykonania bardziej precyzyjnych czynności, np. skończenia prezentacji, może nie wystarczyć touchpad. Warto wtedy użyć myszki o następujących cechach:

  • duża wrażliwość ,aby działała na każdym podłożu, bez podkładki,
  • maksymalna rozdzielczość, bo to podłoże może być bardzo małe (idealnie 16000 DPI, jak np. w HUAWEI wireless mouse gt),
  • wytrzymała bateria.

Plecak lub torba na laptopa
Lepiej zapobiegać, niż leczyć, dlatego też pamiętajmy o zabezpieczaniu sprzętu. Najważniejszą rzeczą przy transporcie jest odpowiednie opakowanie. Laptop czy tablet powinny być noszone w torbie lub plecaku, które dokładnie odpowiadają rozdzielczości ekranu. Za duża torba powoduje swobodne przesuwanie się sprzętu i jego kiepskie zabezpieczenie.

Warto też, aby rozmiar brał pod uwagę dodatkowe rzeczy do noszenia, jak dokumenty, klawiatura czy myszka.

Ponadto torba powinna mieć mocny pasek i być wizualnie dopasowana do całości stylizacji właściciela. Np. torba skórzana lub materiałowa w neutralnym kolorze odpowiada zarówno studentowi, jak i okolicznościom biznesowym.

Pojemnik podgrzewany na lunch
Biznes-biznesem, ale zjeść coś też czasami trzeba. Na szczęście za niewielką kwotę można kupić podgrzewany pojemnik na jedzenie.

Podgrzewanie może się odbywać albo poprzez podpięcie do prądu lub USB, albo dzięki baterii naładowanej wcześniej w domu. Dzięki tej różnorodności pojemnik sprawdzi się zarówno przy odbywaniu podróży służbowej pociągiem, jak i własnym autem. To świetne rozwiązanie dla osób podróżujących bezdrożami, gdzie nie uświadczysz baru, oszczędnych lub na diecie. W tym ostatnim przypadku łatwiej dokładnie przeliczyć, ile kcal z jakiego źródła spożywasz.

Nawet najlepiej przygotowany przedsiębiorca musi liczyć się z okolicznościami, na które nie ma wpływu, np. nagła awaria sprzętu. Dlatego też wszystkie ważne dokumenty warto trzymać zapisane w chmurze, a kawę – mocno w ręce. Szerokiej drogi!

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykuł10 osób z zarządu, Rady Nadzorczej i komisji przetargowej świdnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej stanie przed sądem
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]