Strona główna 0_Slider 130 psów i kotów mieszka przy Pogodnej 3. Trwa świąteczny kiermasz!

130 psów i kotów mieszka przy Pogodnej 3. Trwa świąteczny kiermasz!

0

W drzwiach wita Roki, pies z widocznymi wciąż śladami licznych ran, ale z sercem przepełnionym miłością do człowieka. I ciastek! Ambasador Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt pojawia się niemal przy każdej akcji na rzecz wszystkich podopiecznych placówki przy Pogodnej 3 w Świdnicy. Dzisiaj można poznać Rokiego i cała resztę, a przy okazji wziąć udział w świątecznym kiermaszu.

Pracownicy i wolontariusze przygotowali moc gadżetów – od kubeczków, toreb, breloków, koszulek z nadrukami, przez ozdoby świąteczne, rękodzieło po domowe wypieki. Cały dochód zostanie przeznaczony na utrzymanie i leczenie psów i kotów, a jest ich w tej chwili aż 130. Jest także specjalne miejsce na dary, bo w schronisku potrzeby nigdy się nie kończą. Można więc wpaść na ciacho i kiermasz, a przy okazji przywieźć koce, ręczniki, żwirek dla kotów czy karmę dobrej jakości.

Dzisiaj także można wypytać o każdego podopiecznego schroniska, porozmawiać z opiekunami i wolontariuszami. Być może w boksach i kociarni czekają przyszli towarzysze życia? – Adopcje prowadzimy cały czas, będą wstrzymane krótko przed świętami. Oczywiście nie ma mowy, by wziąć od nas zwierze „na prezent” gwiazdkowy. Każda adopcja jest poprzedzona rozmową – mówi Adrianna Kaszuba, prezes Fundacji Mam Pomysł i kierowniczka schroniska.

Kiermasz potrwa dzisiaj do godziny 16.00.

/red./
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułSzalona pogoń nie przyniosła nam niestety punktów
Następny artykułŚwidnica z drona – osiedle Zarzecze [FOTO]