Strona główna 0_Slider Gminny żłobek oficjalnie otwarty. „Powstał z myślą o najmłodszych”

Gminny żłobek oficjalnie otwarty. „Powstał z myślą o najmłodszych” [FOTO/VIDEO]

0

Kolorowe, jasne, przestrzenne i w pełni wyposażone sale, każda z możliwością wyjścia na zewnątrz, a także pełne zaplecze kuchenne, w którym przygotowywane będą posiłki dla podopiecznych – tak właśnie wygląda nowoczesny obiekt żłobkowo-przedszkolny, który powstał w Pszennie. Jest to pierwsza tego typu publiczna placówka na terenie gminy Świdnica. W poniedziałek miało miejsce jej uroczyste otwarcie.

Nowoczesna placówka żłobkowo-przedszkolna została ukończona w niecały rok od rozpoczęcia pierwszych prac ziemnych. Inwestycja została podzielona na dwa etapy. W pierwszym powstał żłobek, w którym jest miejsce dla 96 dzieci, a w drugim dwa oddziały przedszkolne liczące po 25 dzieci. Chociaż termin oddania drugiego etapu mija dopiero w pierwszej połowie 2022 roku, to cały obiekt jest już gotowy do użytku.

Łączny koszt budowy wraz z wyposażeniem to 12 mln 200 tys. złotych. Na realizację inwestycji gmina Świdnica pozyskała dofinansowanie z następujących programów: żłobek gminny – 3 168 000,00 zł w ramach Resortowego Programu Rozwoju Instytucji Opieki nad Dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2021 oraz 1 302 000,00 z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, przedszkole – 1 163 757,00 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Wiedzieliśmy, że jest ogromna potrzeba, i że musimy tą inwestycję zrealizować. Była to inwestycja wyczekiwana. Robiliśmy projekt dużo, dużo wcześniej, z myślą, że kiedyś pojawią się pieniądze na to, żeby taki obiekt stworzyć – podkreślała podczas uroczystego otwarcia żłobka wójt gminy Świdnica, Teresa Mazurek.

To dla nas szczególny dzień. Jeśli spojrzeć w przeszłość, większość naszych sztandarowych inwestycji to takie, których podejmujemy się z myślą o dzieciach. Ten żłobek to spełnienie naszych marzeń. Cieszy tym bardziej, że powstał dla naszych najmłodszych mieszkańców oraz po to, by ich rodzice mogli powrócić na rynek pracy. Jestem ogromnie dumna i wiem, że nit nie mogłoby się wydarzyć, gdyby nie ludzie odpowiedzialni za projekt, budowę, nadzór, dekorację. Bardzo wam dziękuje! – mówiła wójt gminy Świdnica.

Otwarcie gminnej placówki uświetniły występy artystyczne podopiecznych żłobka oraz przedszkola Bajkowa Dolnika w Pszennie.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułW garażu trzymał ponad 800 porcji narkotyków
Następny artykułBody na 3 różne sposoby