Strona główna 0_Slider Komunikacja we Wszystkich Świętych. Jak dojechać? Gdzie parkować?

Komunikacja we Wszystkich Świętych. Jak dojechać? Gdzie parkować?

0

Świdnicki magistrat apeluje o rozłożenie w czasie wizyt na cmentarzach i odwiedzanie grobów nie tylko 1 listopada, ale także w innych dniach przed i po Wszystkich Świętych. Od soboty w rejonie świdnickich nekropolii obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. 1 listopada po mieście kursować będą specjalne linie autobusowe. Tego dnia przejazdy miejską komunikacją będą bezpłatne. O zmianach w rejonie cmentarzy informują również władze Jaworzyny Śląskiej, Świebodzic oraz Żarowa.

Świdnica

Zmiany w organizacji ruchu w okolicach świdnickich cmentarzy obowiązywać będą do poniedziałku, 1 listopada do godz. 22.00. Wzmocnione zostaną również siły porządkowe, które będą pomagać w sprawnym przemieszczaniu się pojazdów oraz parkowaniu. Kierowcy proszeni są o większą samodyscyplinę i zwracanie uwagi na zmienione oznakowanie.

Cmentarz Parafialny przy al. Brzozowej

Ruch pojazdów w rejonie ulic: Śląska – Przyjaźni – Zielona będzie odbywał się jednokierunkowo po trójkącie tworzonym przez te ulice. Parkować można na wszystkich dotychczasowych parkingach oraz dodatkowo:

  • na ul. Śląskiej (od Zielonej do Przyjaźni) – jednostronnie,
  • na ul. Sportowej i Bokserskiej – jednostronnie,
  • na terenie zielonym po prawej stronie al. Brzozowej (wjazd przy Witoszówce, wyjazd wyłącznie w prawo).

Wjazd w aleję Brzozową będzie otwarty tylko dla pojazdów służb miejskich i dla niepełnosprawnych. Świdniczanie będą mogli dojść na cmentarz od strony parkingu przy ul. Śląskiej lub aleją Brzozową.

Cmentarz komunalny na ul. Słowiańskiej

Parkować można na wszystkich dotychczasowych parkingach oraz dodatkowo:

  • na poboczu trawiastym ul. Słowiańskiej (od wiaduktu do ul. Bobrzańskiej) – po jednej stronie,
  • na poboczu ul. Bobrzańskiej (od ul. Słowiańskiej do Trzeboszańskiej) – po jednej stronie,

Dojście do cmentarza możliwe będzie zarówno przez bramę główną, jak i od strony nowego parkingu.

Cmentarz komunalny na ul. Łukasińskiego

Parkować można na wszystkich dotychczasowych parkingach.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Przygotowany został specjalny rozkład jazdy. W poniedziałek, 1 listopada od godz. 9.00 do godz. 16.00 uruchomione zostaną linie specjalne:

  • S-1 – trasa przejazdu: K. Wielkiego – H. Pobożnego – K. Odnowiciela – W. Łukasińskiego – Pl. Św. Małgorzaty – Muzealna – Pl. Grunwaldzki – al. Niepodległości – Pionierów Ziemi Świdnickiej – Śląska – Słowiańska,
  • S-2 – trasa przejazdu:  W. Sikorskiego  –L.  Zamenhofa – J. Riedla – S. Wyszyńskiego – I. Prądzyńskiego – E. Plater – Bora-Komorowskiego – Wschodnia – Leśna –  Wałbrzyska – Pionierów Ziemi Świdnickiej – Śląska – Słowiańska,
  • S-3 – trasa przejazdu: (Wokulskiego – Metalowców – ) M. Kopernika – Jodłowa – Bystrzycka – Kraszowicka –Zielona – Słowiańska.

Rozkład jazdy dla linii S-1, S-2, S-3 będzie udostępniony na przystankach oraz na stronie internetowej MPK Świdnica. Linie 50 i 52 kursować będą wyłącznie w godzinach 7.00-9.00 i po godz. 16.00 z zachowaniem w tym przedziale czasowym godzin odjazdów jak w  niedziele i święta. Dla pozostałych linii miejskich oraz zamiejskich również obowiązywał będzie rozkład jazdy jak w niedzielę i święta.

Dodatkowo, w okresie od 30 października do 1 listopada (sobota-poniedziałek) wprowadzone zostaną przystanki zastępcze: przy ul. Zielonej (w drodze powrotnej z ul. Słowiańskiej), przy ul. Kazimierza Odnowiciela (na wysokości cmentarza).

1 listopada przejazdy świdnicką komunikacją miejską będą bezpłatne.

Jaworzyna Śląska

W dniach 1-2 listopada w rejonie cmentarza komunalnego w Jaworzynie Śląskiej będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu. Od skrzyżowania ulicy Wolności z ulicą Kasztanową ruch będzie jednokierunkowy w kierunku cmentarza obiema drogami (asfaltową i gruntową). Wyjazd z cmentarza będzie się odbywał drogą gruntową wokół cmentarza, w kierunku do ul. Ceglanej.

Dodatkowo, w celu zapewnienia sprawnego przejazdu ulicą Ceglaną, w dniach 1-2 listopada w godz. od 8.00 do 18.00 zostanie wprowadzony:

  • zakaz wjazdu od strony ulicy Wolności,
  • zakaz zatrzymywania się samochodów na ulicy Ceglanej (po lewej stronie jezdni w kierunku ogródków działkowych).

Świebodzice

1 listopada zostaną wprowadzone tymczasowe zmiany w organizacji ruchu. Ulica Browarowa od strony ulicy Marii Curie – Skłodowskiej będzie ulicą jednokierunkową. Parkowanie dozwolone będzie, po lewej stronie jezdni (od strony cmentarza). Alternatywne parkingi dostępne będą na terenie marketu Mrówka, Biedronka i byłego Tesco.

1 listopada 2021 roku autobusy będą kursowały od godziny 7:00 do godziny 20:00 według rozkładu jazdy jak w dni robocze. Każdy kurs będzie przejeżdżał przez przystanek przy ul. Kamiennogórskiej. W związku z dużym natężeniem ruchu tego dnia oraz każdorazowym dojazdem autobusu na cmentarz mogą wystąpić niewielkie opóźnienia przyjazdów autobusów na poszczególne przystanki, za które z góry przepraszamy.

Żarów

W rejonie cmentarza komunalnego w Żarowie tradycyjnie wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu drogowego. – W związku z przypadającym w poniedziałek, 1 listopada Świętem Zmarłych w rejonie cmentarza komunalnego wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Wjazd na cmentarz obowiązywał będzie od ulicy Armii Krajowej, wyjazd drogą za cmentarzem. Prosimy o stosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu. Będzie ona obowiązywać od piątek, 29 października do środy, 3 listopada 2021 roku – informuje Wojciech Lesiak z Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Pamiętajmy, żeby w tych dniach zachować szczególną ostrożność i bezpieczeństwo. Pamiętajmy o czasowej zmianie organizacji ruchu w rejonie cmentarza. Parkujmy samochód w miejscach wyznaczonych pamiętając, aby nie zastawiać drogi innym. Udając się na cmentarz zabierzmy z pojazdu atrakcyjne przedmioty i dokumenty, samochód zamknijmy uruchamiając urządzenia alarmowe – apelują żarowscy urzędnicy.

/UM Świdnica, UM Jaworzyna Śląska, UM Żarów, UM Świebodzice, opr. mn/

Poprzedni artykułChcą przeznaczyć dodatkowe 2,5 miliona na zieleń w Parku Młodzieżowym [FOTO]
Następny artykułZagubiono telefon