Strona główna 0_Slider VI RST Półmaraton Świdnicki. Biegowe święto już dziś, uwaga na utrudnienia!

VI RST Półmaraton Świdnicki. Biegowe święto już dziś, uwaga na utrudnienia!

0

Przed nami kolejna, szósta już edycja biegowego święta – RST Półmaratonu Świdnickiego. Uczestnicy walczyć będą oczywiście na trasie biegu głównego na niewiele ponad 21 kilometrów. W ramach zmagań odbędzie się także „Dzika Piątka” i biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży.

Biuro zawodów czynne będzie w piątek (5.11) w godz. 17.00-20.30 oraz w sobotę (6.11) w godz. 8.00-11.00 – stadion OSiR Świdnica. Organizatorzy zwracają się z prośbą do mieszkańców Świdnicy i okolic o odbiór numerów i pakietów w piątek. Przypominają wszystkim o konieczności posiadania dokumentu ze zdjęciem do weryfikacji. Istnieje możliwość odbioru za inną osobę na podstawie wydrukowanego upoważnienia lub kodu QR. Załącznik nr 3 do regulaminu: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/regulaminy/regulamin_6471.pdf. W biurze zawodów weryfikacja z zastosowaniem kodu QR! Podczas tegorocznej edycji start i meta zlokalizowane są na bieżni stadionu Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Zgodnie z zaleceniami epidemiologicznymi, start półmaratonu odbędzie się w falach:
– start I : 12.00 (czas 1:30 oraz 1:40)
– start II: 12.05 (pozostali zawodnicy)
– start III: 12.15 Dzika Piątka

Wzdłuż trasy znajdować się będą oznaczone strefy kibicowania, które biorą udział w konkursie. Głosują wszyscy zawodnicy na podstawie numeru startowego w namiocie „ŚWIDNICA” za strefą mety na przygotowanych kartach do głosowania. Z góry dziękujemy za oddanie głosu, co doceni zaangażowanie kibiców aby stworzyć niezapomnianą atmosferę biegu.

Będą utrudnienia

W sobotę, 6 listopada podczas 6.RST Półmaratonu Świdnickiego zostanie okresowo ograniczony ruch kołowy. W  tym czasie nie będzie możliwe poruszanie się  pojazdami po trasie biegu, w następujących miejscach i godzinach:

  • 11.30- 15.00 –  ul. Śląska, ul. Przyjaźni
  • 11.30-13.15 – ul. Kraszowicka
  • 11:30 – 13:45 Opoczka – Bojanice
  • 11:30 – 14:45 Bojanice – Burkatów
  • 11:30 – 15:00 Burkatów – Bystrzyca Dolna.

Na trasie półmaratonu ruchem kierować będzie policja i służby organizatora. Powyższe zakresy czasowe zostały podane ramowo. W  godzinach od 11.30 do godz. 15.00 przewidywane są utrudnienia w komunikacji miejskiej:

W dniu 06.11.2021 r. od godz. 11.30 do godz. 15.00

Linia: Kierunek: Przystanki wyłączone
z obsługi:
Nowy przebieg linii:

50

Wokulskiego Śląska – OSIR,

Słowiańska, Kraszowicka/most, Kraszowicka/działkowa,

Bystrzycka/przejazd

Od Pionierów Ziemi Świdnickiej:

Westerplatte/Bystrzycka, Jodłowa-PKP

52

E. Plater Bystrzycka/przejazd, Kraszowicka/działkowa. Kraszowicka /most, Słowiańska,

Śląska – OSIR

Od Jodłowa-PKP:

Westerplatte/Bystrzycka

Pionierów Ziemi Świdnickiej

30

Lubachów

Bystrzyca Górna

Kursy wymienione poniżej oraz powrotne nie będą wykonane  :

12:08 do Bystrzycy Górnej

13:23 do Burkatowa

14:00 do Lubachowa

60

Lutomia Górna Kursy wymienione poniżej oraz powrotne nie będą wykonane  :

12:40 do Lutomii Górnej

14:40 do Lutomii Górnej

Ponadto, w zależności od sytuacji występującej na trasie biegu w powyższych godzinach mogą wystąpić opóźnienia w realizacji kursów.

Trasa biegu:

6. RST Półmaratonowi Świdnickiemu towarzyszyć będą: bieg na dystansie 5 km – „Dzika Piątka”, biegi dla dzieci „Zanim Dorosnę do Maratonu”, a także konkurs dla zorganizowanych grup kibiców. Start głównego biegu o godz. 12.00 ze świdnickiego stadionu.

Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na Państwa wyrozumiałość. Równocześnie serdecznie zapraszamy do  aktywnego kibicowania biegaczom. Informacje o imprezie znajdą Państwo na stronie  www.polmaraton.swidnica.pl – przekazują organizatorzy sobotniego przedsięwzięcia, czyli Fundacja WROACTIV, Miasto Świdnica, Powiat Świdnica i Gmina Świdnica.

Biegi dla dzieci:

W ramach VI RST Półmaratonu Świdnickiego odbędą się tradycyjnie biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Zanim dorosnę do maratonu. Pierwsze biegi dla najmłodszych ruszą na boiskach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji o godz. 9.30. Odbiór pakietów w piątek, 5 listopada w godz. 17.00 – 20.30 i w dniu biegu w godzinach 8.00 – 9.30 – stadion OSiR Świndica, ul. Śląska 35. Szczegółowy regulamin biegów dla dzieci: Regulamin-biegow-dla-dzieci-aktualny-ok

Ostatnio przerwana została dominacja Kenijczyków!

W poprzednich latach podczas każdej z czterech edycji RST Półmaratonu Świdnickiego dzielili i rządzili na trasie reprezentanci Kenii. W 2019 roku nadszedł kres panowania Kenijczyków w biegu mężczyzn. Prawdziwy popis dał Ukrainiec Roman Romanenko, prowadząc od startu do mety i notując fenomenalny rezultat końcowy. Zawodnik z Ukrainy był najlepszy na każdym pomiarze czasu (4 km, 10 km, 15 km, 20 km), ostatecznie przecinając jako pierwszy linię mety. Uzyskał rezultat 1:05:11. To czas lepszy o ponad półtorej minuty od ubiegłorocznego triumfatora – Kenijczyka Evansa Tanui. Romamenko ostatecznie pokonał Kenijczyków – Nokua Sakonga (1:06:18) i Nelsona Cherutich (1:07:30). W kategorii pań bez zmian. Czołowe lokaty dla reprezentantek Kenii. Tak jak w roku 2018 wygrała Ruth Mbatha z czasem 1:18:42. To rezultat gorszy o niewiele ponad 30 sekund niż rok wcześniej. Druga była Nelly Jepchumba (1:18:47), a trzecie miejsce zajęła Natalija Semenovych z Ukrainy (1:19:33).

/MDvR/

Poprzedni artykułHistoria budowana z klocków [FOTO]
Następny artykułNastolatek próbował podpalić stertę liści, bezdomny urządził toaletę w windzie. Interwencje straży miejskiej